Вівторок, 28 Травня

Суд скасував арешт частини майна родини Гринкевичів у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Шевченківський районний суд міста Києва скасував арешт майна, накладений раніше на будівлю, приміщення та земельну ділянку, які належать ТОВ «ВТ Девелопмент», що входить в орбіту скандального львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, інформує антикорупційний сайт NGL.media.

Зараз власником «ВТ Девелопмент» через ТОВ «Ясниський край» є львів’янин Максим Станкевич. Проте ще влітку 2023 року бенефіціаром компанії була вказана Світлана Гринкевич, дружина Ігоря Гринкевича, якого затримали в кінці грудня при спробі дати 500 тис. доларів хабаря працівнику ДБР. Він також є підозрюваним у справі щодо махінацій із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ.

22 січня 2024 року Печерський районний суд міста Києва арештував майно «ВТ Девелопмент» у Львові, а саме:

  • будівлю площею 3100 м2, на вул. Героїв УПА, 72 у Львові;
  • нежитлові приміщення холодильника-розподілювача на вул. Данила Апостола, 14 у Львові площею майже 1760 м2;
  • земельну ділянку площею 0,15 га на вул. Героїв УПА.

Арешт на майно «ВТ Девелопмент» наклали в рамках досудового розслідування щодо контрактів Міноборони з ТОВ «Трейд лайнс рітейл» (власник Роман Гринкевич) і ТОВ «БК Сітіград» (власник Володимир Вдов’як).

Адвокат «ВТ Девелопмент» заявив у суді, що компанія не пов`язана «з фактами укладення та виконання договорів, які предметом досудового розслідування». Крім того, суд встановив, що слідчі не надали доказів протиправної діяльності компанії, вона не є стороною договорів, які розслідують, а майно придбали задовго до їх укладення.

Тому суд вирішив, що подальше збереження арешту майна «не виправдовується потребами досудового розслідування» і скасував його.

Це одне із трьох відомих кримінальних проваджень щодо Ігоря Гринкевича. В основній справі, щодо поставки неякісного одягу для військових, підозрюваними є Ігор Гринкевич із сином Романом та ще троє людей. Наразі строки досудового розслідування продовжили 17 липня цього року, у справі хабаря – до кінця червня.