Субота, 26 Листопада

Суд призначив Роману Матису заставу у розмірі 2 млн грн

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Суд обрав запобіжний захід екс-чиновнику Львівської ОДА Роману Матису та головному редактору сайту Mind.ua Євгенові Шпитку, яких підозрюють у продажу військової амуніції та розкраданні пожертв, призначених для ЗСУ, пише zaxid.net.

Фігурантів арештували з правом внесення застави у сумі по 2 млн грн для кожного.

Як повідомили ZAXID.NET в прокуратурі Львівщини, Галицький районний суд Львова у суботу, 7 травня, обрав запобіжні заходи обом фігурантам справи у вигляді тримання під вартою з можливістю сплати застави у розмірі 2 млн грн для кожного.

За версією правоохоронців, Роман Матис і Євген Шпитко заробляли гроші на продажу військового спрорядження та іншої гуманітарної допомоги, яка призначалася для військових. Крім того вони розкрадали гроші, які благодійники жертвували на потреби армії. Їх затримали 5 травня під час продажу чергової партії військового спорядження на суму 550 тис. грн.

Видання Mind.uа, головним редактором якого є Шпитько, заявило, що ця справа є замовною. Він із Матисом працювали за звичною для всіх волонтерів схемою закупівлі допомоги. Для цього було була залучена юридична особа – “Артан Центр”.

“Зауважимо, що за цим форматом працюють багато волонтерів, які закупають оптові партії спорядження та згодом передають його за донати або продають меценатам (які потім передають їх хлопцям на передову), а кошти від продажу повертають для оплати партії товару.

Жодним чином у цій діяльності не були задіяні гуманітарні вантажі. Йдеться виключно про закупівлю конкретних товарів на замовлення конкретних користувачів. Товари закуповувалися за кошти замовника. У низці випадків, коли була потрібна передоплата, Євген Шпитко закладав свої власні кошти, які згодом відшкодовувались”.

Довідка: 43-річний Роман Матис є власником і директором консалтингового агентства «Міжнарожний інвестиційний офіс». У 2016-2020 рр. він очолював управління інвестиційної політики Львівської ОДА під керівництвом Олега Синютки.