Суд оштрафував львівську лікарку, яка вимагала хабара у матері дитини з ДЦП

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові Шевченківський районний суд міста визнав винною у хабарництві лікарку-невролога  міської дитячої клінічної лікарні, що на вулиці Пилипа Орлика, 61-річну Любов Куртяк. Їй призначили покарання у вигляді 11,9 тисяч гривень штрафу. Про це повідомляє Zaxid.net.

Як вказано у вироку суду, до Любов Куртяк звернулась львів’янка для проходження обстеження своєї доньки, щоб підтвердити діагноз «Дитячий церебральний параліч, спастичний тетрапарез зі стійкими руховими розладами. ЗПМР».

27 березня 2019 року лікарка-неврологиня у своєму робочому кабінеті на вулиці Орлика сказала, що їй треба заплатити 7 тис. грн. Хабар Любов Куртяк вимагала за формулювання діагнозу, оформлення медичної документації (витягу з медичної картки), що мало бути підставою для призначення та виплати соціальної допомоги на дитину з інвалідністю віком до 18 років.

Згідно з вироком суду, 5 квітня жінка прийшла до лікарки ще раз. Любов Куртяк заявила, що готова надати усі необхідні документи та запитала, чи принесла вона гроші. У жінки була лише тисяча гривень, Любов Куртяк повідомила, що цього недостатньо і 8 квітня вона має принести ще 6 тис. грн. Після передачі решти хабара лікарку затримали правоохоронці.

У судовому засіданні Любов Куртяк заперечила свою провину. За словами лікарки, жінка підкинула їй гроші і сама неодноразово провокувала на отримання хабара.

Дослідивши усі докази у цій справі, зокрема аудіо- та відеоматеріали, суддя Юрій Донченко визнав Любов Куртяк винною у хабарництві та призначив їй 11,9 тис. грн штрафу. На вирок суду ще може бути подана апеляція.

В СБУ раніше додали, що лікарку викрили на систематичних хабарах: «Свою «допомогу» зловмисниця оцінювала приблизно у п’ятсот доларів за документ».

Тоді ж головний лікар міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт зазначив, що лікарку затримали нібито за дуже дивних обставин. Пакет із грішми правоохоронці виявили в ординаторській між столом та диваном, де є постійний потік людей, а на пакеті відбитків пальців лікарки нібито не виявили.