Понеділок, 20 Травня

Суд обмежив свободу пересування Софії Федини

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід вигляді особистого зобов’язання для народної депутатки Софії Федини, яку підозрюють у погрозі вбивством президенту Володимиру Зеленському.

Таке рішення суддя Крістіна Константінова прийняла у вівторок, 10 березня.

Печерський суд Києва частково задовольнив клопотання прокуратури і до 12 квітня зобов’язав народну депутатку від «Європейської солідарності» Софію Федину не залишати Київську область без дозволу слідчого. Водночас прохання прокуратури про вилучення у Федини закордонного паспорту суд відхилив.

Під час засідання суддя Крістіна Константінова оголосила, що серед матеріалів справи є заява Володимира Зеленського щодо погроз його життю.

Під час засідання суду Софія Федина зачитала вірш «Стоїть у селі Суботові» Тараса Шевченка, а також виступила з англомовною промовою про її політичне переслідування прокуратурою та президентом.

У партії “Європейська солідарність” рішення суду назвали “політичним переслідуванням опозиції та захисників України”. “Кримінальна справа проти Софії Федини – наочна ілюстрація того, що зняття депутатської недоторканості в “турборежимі” потрібно було винятково для вибіркового правосуддя”, – йдеться у заяві партії на сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що 26 жовтня 2019 року Федина, перебуваючи у Львові, провела онлайн-трансляцію на YouTube і в Facebook, під час якої разом з волонтеркою Оленою Самбул (Маруся Звіробій) висловлювала погрози, адресовані Володимиру Зеленському, коментуючи його візит до Золотого. 1 листопада тоді ще Генпрокуратура України відкрила кримінальне провадження за фактом висловлювань Федини на адресу Зеленського.

Раніше волонтерці Марусі Звіробій суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання з носіння електронного браслета.