П’ятниця, 2 Грудня

Суд Неаполя звільнив режисера родом зі Львова Євгена Лавренчука

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українського режисера родом зі Львова Євгена Лавренчука, якого незаконно затримали у Неаполі в грудні 2021 року за запитом Росії, звільнили. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Суд Неаполя виніс остаточне рішення щодо звільнення Лавренчука, визнавши звинувачення проти нього з боку РФ сфабрикованими, а мотиви переслідування – політичними.

«За результатами звернення Нацполіції України відомості щодо громадянина Євгена Лавренчука, які оброблялися в обліках Інтерполу за запитом Національного центрального бюро Інтерполу в РФ, видалили через їхню невідповідність положенням статті 3 Статуту Інтерполу, згідно з якою суворо заборонено здійснювати будь-яке втручання або діяльність політичного, військового, релігійного або расового характеру», – пояснює вона.

У свою чергу, суд Неаполя поставив крапку у цьому процесі та звільнив Євгена Лавренчука.

Нагадаємо, на початку січня 2022 року стало відомо, що українського театрального режисера родом зі Львова, номінанта Шевченківської премії, ректора Першої української школи театру та кіно Євгена Лавренчука затримали в Італії на запит Росії про його екстрадицію до РФ. Тоді росіяли заявляли, що Лавренчук, перебуваючи на території Росії вісім років тому, нібито вчинив кримінальне порушення.