Понеділок, 24 Червня

Суд дозволив примусовий привід Порошенка на допит у ДБР

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Печерський районний суд міста Києва дозволив примусовий привід народного депутата від «Європейської солідарності» та експрезидента Петра Порошенка на допит у якості свідка.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Державне бюро розслідувань.

Допит має відбутися 10 червня об 11:00 в межах провадження про «обставини переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю колекції культурних цінностей, яка складається із 43 картин всесвітньо відомих художників».

Наразі Порошенко та його політична сила не коментували рішення суду.

Раніше, 26 травня, ДБР викликало Порошенка на допит як свідка в межах цього провадження.

Сам Порошенко не прибув на допит і в цей час відкривав виставку художніх робіт зі своєї власної колекції у Музеї Івана Гончара в Києві. Він запевнив, що купував усі картини законно й має відповідні документи.

Колишній президент повідомив, що на виставці можна побачити оригінали митних декларацій 43 картин, їх перелік і платіжні доручення на оплату.

Адвокат Порошенка Ігор Головань заявив, що слідчі повернулися до «розміщення на сайті ДБР таких любих президенту Зеленському «відосиків», публікація яких у мережі, на думку креативних слідчих, має замінити вручення повістки у встановленому КПК порядку».