Вівторок, 28 Травня

Сучасний дитячий онкоцентр хочуть збудувати у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сучасний дитячий онкоцентр хочуть збудувати у Львові. У новому закладі мають намір облаштувати 80 ліжок для пацієнтів. Про це пише Львівська хвиля.

У лікарні планують надавати допомогу не лише хворим на рак, а й займатися трансплантацією кісткового мозку, яку в Україні практично ніде не проводять. Для реалізації проекту хочуть залучити гроші держави. Про це розповіла директорка обласного департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.

В новій лікарні також планують відкрити сучасну реанімацію, госпітальну аптеку та нову потужну лабораторію.

Водночас, обласні чиновники визнають – для реалізації проекту знадобиться не один рік.

У разі реорганізації Львівського обласного дитячого психоневрологічного диспансеру та продажу вивільненого приміщення на вул. Драгоманова у центрі Львова, кошти планують скерувати на проект нового дитячого онкоцентру.

Про це 22 жовтня на зустрічі з журналістами повідомила керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

«Нам потрібні гроші на будівництво нового дитячого онкоцентру. У нас є черга на госпіталізацію дітей в онкологічні стаціонари. Побільшала кількість хворих дітей і є запит з інших областей. Потрібно здійснювати трансплантацію кісткового мозку, яку в Україні практично ніде не проводять. У нас є кадри, які вміють і знають, як це робити. Вже здійснено перший крок. Львівська облрада виділила 1 млн грн на початок проектувальних робіт», – повідомила І.Микичак.

І.Микичак нагадала, що пропонується Дитячий психоневрологічний диспансер, що на вул. Драгоманова, приєднати до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, що на вул. Дністерській.

Також планують реорганізувати Львівський обласний психоневрологічний диспансер, що займає два будинки – на вул. Коциловського та Басараб. Але тут приміщення вивільнятися не будуть.

«Йдеться про юридичне приєднання психоневрологічного диспансеру до Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні. Тобто, буде один генеральний директор, одна бухгалтерія, один харчоблок. А приміщення залишаться у власності психіатричної лікарні. Тобто, весь стаціонар буде на вул. Кульпарківській, а денний стаціонар і поліклінічний підрозділ буде на вул. Коциловського та на вул. Басараб», – повідомила керівник департаменту.

«Під обласною клінічною психіатричною лікарнею мають бути її стаціонар і дистанційні відділення. Це наближення послуги до пацієнта. У Львові це психовнерологічний диспансер на вул. Коциловського та Басараб, психоневрологічне відділення у Дрогобичі, Червоноградське психоневрологічне відділення, яке вже приєднане рішенням сесії обласної ради. Ще одне відділення будемо пробувати робити у котромусь із дальніх районів», – додала І.Микичак.

Як повідомлялося, на Львівщині планують реорганізувати Львівський обласний психоневрологічний диспансер, що на вул. Коциловського у Львові, та Львівський обласний дитячий психоневрологічний диспансер, що на вул. Драгоманова.

15 травня представники колективу Львівського обласного психоневрологічного диспансеру, що на вул. Коциловського у Львові, протестували під обласною радою проти ліквідації установи як юридичної особи і злиття її з Львівською обласної психіатричною лікарнею. Люди прийшли з плакатами «Диспансер – не Кульпарківська», «Малій психіатрії – бути!».

Керівник департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак пояснила: рішення готується у рамках концепції реформування психіатричної служби, з цього приводу буде громадське обговорення.

Голова Львівської облради Олександр Ганущин зазначив, що приміщення Львівського психоневрологічного диспансеру після реорганізації можуть продати.