Неділя, 23 Червня

Стихiйна торгівля повернулась знову на вулиці Львова і процвітає

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Після того, як окрему стиxійну торгівлю в минулому році було ліквідовано «муніципальною вартою», вона розцвіла буйним світлом, особливо після карантинних обмежень, які були ще весною цього року. Про це інформує Високий Замок.

Проблема вуличної торгівлі у Львові була завжди. Однак, саме зараз вона ще найбільше розвинулася. Кількість «незаконних продавців» з різноманітними товарами величезна. Навіть у самому серці міста.

Район Привокзального ринку став справжнім раєм для таких продавців. Найбільше прикро, що це псує перше враження від міста. Не рятує це навіть реконструкція площі Двірцевої та вул. Чернівецької. Продавці розташували свої табори просто серед ремонтних робіт.

Журналістка інформаційного порталу “Високий замок” вирішила пройтися там. Як виявилося, це просто речовий ринок товарів, якийсь «секонд».  Одяг, взуття, посуд, дрібні предмети домаш­нього вжитку, радянські кни­ги, значки. Усе старе, поноше­не, затрапезне. Товар лежить на шматах, постелених на землю.

Про дезінфекцію тут ніхто і не чув. Продавці в основному віком 50+, і абсолютно все без масок.

«Чи вас поліція ганяє?» — запитує журналістка “ВЗ” у літньої продавчині. «Бу­ває», — неохоче відповідає жін­ка, яка торгує вживаним одягом. За її словами, речі продає і свої власні, і ті, що просять прода­ти знайомі. Ціни низькі. Блиску­ча хустка — 20 грн, дитяче демі­сезонне пальто — 50. Інша бабця продає радянські значки — із за­бороненою комуністичною сим­волікою. Ціна — від 5 до 15 грн за значок. Каже, сьогодні тільки перший раз вийшла продавати, ні про що не знає, не чула…

Привокзальний ринок розташований біля При­міського вокзалу, і дуже багато селян, які приїжджають у Львів, реалізовують біля нього свою продукцію

«На ринку місця немає, а їхати на інші ринки, де є вільні місця, селяни не хочуть. Але пробле­ма навіть не в цих селянах, а у львів’янах, які цю продукцію ку­пують. Ми щодня проводимо рейди спільно із нацполіцією і Муніципальною вартою. По­яснюємо покупцям, що непри­пустимо купувати продукцію з тротуару, особливо в умовах ка­рантину. Це антисанітарія, що може викликати кишкові зaхво­рювання, інфeкції. А мешканці, навпаки, з нами сваряться, мов­ляв, бідна-нeщасна бабця приї­хала з села, щоб собі пару „ру­блів“ заробити, а ми її ганяємо. Вони купують тут, мотивуючи, що це сільська продукція і тут дешевше. Наші рейди практич­но нічого не дають, бо ми прога­няємо стихійних торговців з од­ного місця, а коли йдемо, вони повертаються», – розповідає заступниця голови Фран­ківської райадміністрації Львова Ольга Струмеляк.

Ольга Струмеляк пояснює, що боротьба зі стиxійною тор­гівлею давала результат, коли у ЛКП «Муніципальна варта» був відділ боротьби зі стиxій­ною торгівлею. Тоді щодня 12 осіб патрулювали на прилеглих до Привокзального ринку тери­торіях. Але цей відділ ліквідува­ли у 2019. Зараз на час карантину, згідно з положенням райадміністрації, створена мобільна група, яка щодня ходить у рейди. Але се­лян, що приїжджають торгувати біля Привокзального, настіль­ки багато, причому не тільки з Львівщини, а й з інших облас­тей (Волинська, Рівненська, Закарпатська), що бoротися з цим явищем нереально. Люди за час карантину зубожіли, і кожен хоче щось продати саме у Льво­ві, бо тут усе куплять.