Після того, як окрему стиxійну торгівлю в минулому році було ліквідовано «муніципальною вартою», вона розцвіла буйним світлом, особливо після карантинних обмежень, які були ще весною цього року. Про це інформує Високий Замок.
Проблема вуличної торгівлі у Львові була завжди. Однак, саме зараз вона ще найбільше розвинулася. Кількість «незаконних продавців» з різноманітними товарами величезна. Навіть у самому серці міста.
Район Привокзального ринку став справжнім раєм для таких продавців. Найбільше прикро, що це псує перше враження від міста. Не рятує це навіть реконструкція площі Двірцевої та вул. Чернівецької. Продавці розташували свої табори просто серед ремонтних робіт.
Журналістка інформаційного порталу “Високий замок” вирішила пройтися там. Як виявилося, це просто речовий ринок товарів, якийсь «секонд». Одяг, взуття, посуд, дрібні предмети домашнього вжитку, радянські книги, значки. Усе старе, поношене, затрапезне. Товар лежить на шматах, постелених на землю.
Про дезінфекцію тут ніхто і не чув. Продавці в основному віком 50+, і абсолютно все без масок.
«Чи вас поліція ганяє?» — запитує журналістка “ВЗ” у літньої продавчині. «Буває», — неохоче відповідає жінка, яка торгує вживаним одягом. За її словами, речі продає і свої власні, і ті, що просять продати знайомі. Ціни низькі. Блискуча хустка — 20 грн, дитяче демісезонне пальто — 50. Інша бабця продає радянські значки — із забороненою комуністичною символікою. Ціна — від 5 до 15 грн за значок. Каже, сьогодні тільки перший раз вийшла продавати, ні про що не знає, не чула…
Привокзальний ринок розташований біля Приміського вокзалу, і дуже багато селян, які приїжджають у Львів, реалізовують біля нього свою продукцію
«На ринку місця немає, а їхати на інші ринки, де є вільні місця, селяни не хочуть. Але проблема навіть не в цих селянах, а у львів’янах, які цю продукцію купують. Ми щодня проводимо рейди спільно із нацполіцією і Муніципальною вартою. Пояснюємо покупцям, що неприпустимо купувати продукцію з тротуару, особливо в умовах карантину. Це антисанітарія, що може викликати кишкові зaхворювання, інфeкції. А мешканці, навпаки, з нами сваряться, мовляв, бідна-нeщасна бабця приїхала з села, щоб собі пару „рублів“ заробити, а ми її ганяємо. Вони купують тут, мотивуючи, що це сільська продукція і тут дешевше. Наші рейди практично нічого не дають, бо ми проганяємо стихійних торговців з одного місця, а коли йдемо, вони повертаються», – розповідає заступниця голови Франківської райадміністрації Львова Ольга Струмеляк.
Ольга Струмеляк пояснює, що боротьба зі стиxійною торгівлею давала результат, коли у ЛКП «Муніципальна варта» був відділ боротьби зі стиxійною торгівлею. Тоді щодня 12 осіб патрулювали на прилеглих до Привокзального ринку територіях. Але цей відділ ліквідували у 2019. Зараз на час карантину, згідно з положенням райадміністрації, створена мобільна група, яка щодня ходить у рейди. Але селян, що приїжджають торгувати біля Привокзального, настільки багато, причому не тільки з Львівщини, а й з інших областей (Волинська, Рівненська, Закарпатська), що бoротися з цим явищем нереально. Люди за час карантину зубожіли, і кожен хоче щось продати саме у Львові, бо тут усе куплять.