Понеділок, 22 Липня

Сцену Львівського оперного театру осучаснять за 106 млн гривень

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької повністю модернізують сцену.  Міжвідомча комісія з питань державних інвестиційних об’єктів профінансує модернізацію обладнання сцени Львівського оперного театру. Про це ідеться на Фейсбук-сторінці театру.

Реалізацію проекту заплановано на 2021-2022 рр. Проект модернізації сцени Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької підтримали на засіданні Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проєктів.

«Загальна вартість робіт 106 млн 120,56 тис. грн, а термін реалізації 2021-2022 роки. В комісії питання фінансування проекту приймалося непросто, адже значна частина Держбюджету йде на боротьбу з пандемією коронавірусу та боротьбу з російською агресією на Донбасі. Тому, в час кризи, проблеми в сфері культури не є пріорітетними. Я, разом з колегою-депутатом від Львівщини Орестом Саламахою переконав членів комісії, та нам спільно вдалося попередньо підтримати модернізацію сцени», – йдеться у повідомленні.

Також він додав, що Національна опера – візитівка міста Лева на світовій арені, а тому має бути оснащена світлом та звуком, що відповідають сучасним технологічним стандартам. Діюче ж обладнання вдвічі перевищило рекомендований термін експлуатації – 35 років, воно дороге в обслуговуванні та ставить під загрозу безпеку виконавців на сцені. Із встановленням сучасної техніки вдвічі зменшиться затратність енергоресурсів, а загальна економія від утримання об’єкта зменшиться на 8,2%.

Проектом передбачена модернізація комплексу сценічної механіки, планшету сцени, електричних шаф, пультів керування, колосникового настилу. Також закупівля звукового обладнання, нова система освітлення та меблі. Також заміна димеру, встановлення нової вентиляційної та пожежної завіси, обладнання для декорацій. Сучасні стандарти оперних постановок передбачають наявність критої оркестрової ями. В проекті реконструкції сцени включено встановлення механічного регулювання висоти підйому ями, що прямо впливає на підвищення якості звучання.

Відтак, модернізація дасть змогу вивести на сцену театру якісні сучасні українські твори та розширити репертуар світовою класикою, також запрошувати до співпраці кращих співаків, танцівників, диригентів та режисерів, організовувати майстер-класів та фестивалів.

Модернізація сцени є ключовим елементом Програми розвитку Львівської опери «Український прорив» Василя Вовкуна, гендиректора та художнього керівника закладу.

«Минулого року в нас працював німецький режисер Михаїл Штурм, який поставив Вагнера «Лоенгрін», і його технічні вимоги ми не змогли виконати через застарілість обладнання. Надалі поляки ставитимуть «Турандота», наступного року мюнхенська постановочна група ставитиме «Алкіда» Бортнянського, також запланована постановка опери словацькою командою… Таким чином, ми весь час стикаємося із тим, що повинні пояснювати чому не можемо виконати ту чи іншу режисерську сценограму», – пояснює гендиректор Василь Вовкун.

«Ми хочемо в бути в європейському тренді, і це вимагає відповідних технічних засобів: це не тільки спеціальні світлові прилади, а й встановлення проекторів, нова система керування (пульти), щоб режисер міг керувати всім процесом автоматизовано через комп’ютерну систему. Зараз ми це все робимо вручну», – додав Вовкун.

Завершити реалізацію проекту планують у вересні 2022 року.