Стрийська міська рада виставила на державний е-аукціон для приватизації одразу три об’єкти нерухомості

Для приватизації пропонують недобудовані будівлі та споруди у с. Розгірче. Торги відбудуться у державній електронній системі Прозорро.Продажі 11 вересня.

Незавершене будівництво, про яке йдеться – це школа, котельня, вбиральня та дві очисні споруди, які знаходяться у с. Розгірче за адресою вул. Довбуша, 49. Загальна площа об’єкта – 1990 квадратних метрів. Технічний стан оцінюють як незадовільний. Стартова ціна – 5,6 млн грн.

Стрийська міська рада пропонує також приватизувати ще два об’єкти в смт Дашава. Зокрема охочі можуть позмагатися в е-аукціоні за будівлю лікарні на вул. Пекар-Новицької, 12. Загальна площа об’єкта – 1439,5 м2. Це двоповерхова будівля, зведена у 1960 році, а початкова ціна реалізації – 3,5 млн грн. Також у Дашаві на вул. Шевченка, 5, доступна ще одна нежитлова будівля в задовільному технічному стані, загальною площею 333,2 м2. Стартує вартість об’єкта приватизації з 1,9 млн грн. Усі охочі позмагатися за будь-який із запропонованих обʼєктів на онлайн-аукціонах з приватизації, можуть подавати заявки на участь через акредитовані в системі Прозорро.Продажі майданчики до 10 вересня.

Мала приватизація державного та комунального майна відповідно до законодавства проходить через державні е-аукціони Прозорро.Продажі. Малій приватизації підлягають обʼєкти – нерухомість, підприємства та інші обʼєкти, балансова вартість яких не перевищує 250 млн грн.

Приватизація державного майна через електронну торгову систему Прозорро.Продажі допомагає під час війни заробляти гроші до державної казни. А кошти від приватизації комунальної власності наповнюють місцеві бюджети. До прикладу, від початку повномасштабного вторгнення таким чином місцеві бюджети в Львівській області заробили майже 172 мільйони гривень.

Взяти участь в е-аукціонах може кожен, хто має на це визначене законодавством право. І приватизувати за ринковими цінами унікальну нерухомість, яку виставляє тільки держава або громада. Щоби приватизувати об’єкт державної або комунальної власності потрібно зареєструватися на одному з майданчиків, акредитованих в електронній торговій системі Прозорро.Продажі та підготувати необхідний пакет документів. Тоді ви можете подати заявку на участь у торгах за об’єкт, який вас зацікавив і запропонувати свою ціну. Також учасники повинні сплатити гарантійний (20% від стартової ціни лота) і реєстраційний (1340 грн) внески.

Для переможця аукціону гарантійний внесок зараховується в оплату за актив, ціна продажу якого визначається на електронних торгах. Після перевірки документів переможця та формування відповідного протоколу, майбутній власник протягом 20 робочих днів сплачує на рахунок органу приватизації ціну продажу об’єкта. Далі – підписує договір купівлі-продажу. Перераховані гроші надійдуть до державного або місцевого бюджету.

За новинами та пропозиціями ринку зручно стежити на телеграм-каналі ФДМУ та на сторінках у Facebook Прозорро.Продажі і Фонд держмайна України.

*Цю статтю створено завдяки підтримці американського та британського народів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Управління закордонних справ, Співдружності та розвитку (UKaid). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США, UKaid або уряду Сполученого Королівства.