Вівторок, 15 Жовтня

Стіни з антибактеріальним покриттям та мікроклімат в операційних: як у Львові відкрили перинатальний центр

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На ремонт Львівський обласний перинатальний центр, що на вулиці Дж. Вашингтона, – один із найбільших і найсучасніших на той час пологових будинків області, закрили ще у вересні 2013 року за урядовою програмою «Нове життя – нова якість материнства й дитинства»».

© прес-служба ЛМР

Планувалося, що через рік його відкриють абсолютно іншим – із сучасним ремонтом та ще новішим обладнанням. Проте з часом державне фінансування припинилось, більшість лікарів залишились без постійного місця праці, а усі пологові будинки Львова були переповнені – жінкам ніде було народжувати.

© dyvys.info

Спочатку планувалося, що частина перинатального центру запрацює до кінця 2017 року, але щоразу його відкриття переносили. І ось, нарешті, настав той довгоочікуваний момент. Спеціально задля цього до Львова навіть приїхав Президент Петро Порошенко.

© dyvys.info

Були моменти, коли здавалося, що відкриття перинатального центру у Львові не настане ніколи – обурені лікарі, які тимчасово залишилися без роботи, неодноразово пікетували Львівську ОДА з вимогою, таки завершити ремонт. Породіллі ж вимагали комфортних умов народження дітей, адже через переповнені пологові будинки, нерідко доводилося жінкам лежати мало не у коридорах. Міняли підрядників, кошторис.

© dyvys.info

Лише за останні два роки з Державного та обласного бюджету виділили на будівництво та ремонт 123 млн грн. (50% на 50%). У стільки обійшлася перша черга. Загальна кошторисна вартість реконструкції становить 244 млн 168 тис. гривень. Долучилася і міська влада – коштом бюджету міста Львова тут реконструювали системи водопостачання та теплопостачання. На проведення цих робіт з міського бюджету Львова було виділено 7,4 млн. гривень.

© dyvys.info

Відновлені перші два блоки розраховані на 70 ліжок. Тут є зали для пологів і операційні. За словами Назара Яремчика, директора компанії-підрядника, у центр закупили нове обладнання. Зокрема, операційні мають стіни з антибактеріального покриття, зроблені за останніми технологіями. Також у них своя система вентиляції, клімат — це повністю герметизовані приміщення.

Перших пацієнток львівський перинатальний центр почне приймати лише у травні.

Але ще цього року тут планують реконструювати ще одне відділення – гінекології.

© dyvys.info

На реконструкцію першої черги (пологового відділення) Львівського обласного перинатального центру, яка тривала із 2013 року, витратили 182,9 млн грн. Про це у коментарі IA ZIK повідомив керівник УКБ Львівської ОДА Олег Пелих.

«У 2013 році – 12,6 млн грн (11,6 млн грн – ДФРР, 0,977 млн грн – обласний бюджет), у 2015 році – 46,8 млн грн (44,8 млн грн – субвенція з Державного бюджету, 2 млн грн – обласний бюджет), у 2016 році 0,428 млн грн (обласний бюджет), у 2017 році – 70 млн грн. (45 млн грн – субвенція з Державного бюджету, 25 млн грн – обласний бюджет.

У 2018 році – 53 млн грн з обласного бюджету на медобладнання. Очікуємо близько 8 млн грн з ДФРР», – повідомив О.Пелих.

© dyvys.info

З його слів, на завершення реконструкції другої черги перинатального потрібно ще близько 60 млн грн.

© dyvys.info

До слова, Львівський обласний клінічний перинатальний центр був збудований за типовим проектом пологового будинку і відкритий у 1986 році як міський пологовий будинок, а 1990 року його реорганізували у перший в Україні перинатальний центр, через який щороку проходили понад 8 тисяч пацієнтів. Щороку тут приймали до 4 тисяч пологів і проводили майже п’ять тисяч операцій.

З вересня 2013 року функціонування Львівського обласного клінічного перинатального центру було зупинено для проведення реконструкції. Обладнання все демонтировали, а 436 осіб залишилися без роботи, їх відправили у вимушений простій з виплатою 2/3 посадового окладу.

За цей період у Львові загострилася ситуація із браком місць у пологових будинках, зросла перинатальна, а також материнська смертність.

Фото: Дивись.Інфо