Середа, 19 Червня

США замовили для України дрони-камікадзе, здатні летіти на 40 км

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сполучені Штати уклали контракт на купівлю дронів-камікадзе Switchblade 600, які передадуть Україні. Про це йдеться у документі Пентагону, де вказана військова допомога Україні.

Контракт на 2,2 мільйона доларів уклали 15 вересня. Підрядником є компанія AeroVironment. Наразі невідомо, коли Україна отримає ці дрони.

Раніше в Пентагоні заявляли, що контракт буде на створення 10 безпілотників.

Цікаво, що один дрон вартує приблизно 6000 доларів. Замовлення на 2,2 млн доларів зможе поставити Україні понад 350 одиниць зброї.

Що відомо про Switchblade 600?

Це дрони-камікадзе від компанії AeroVironment. Україні вже передали Switchblade 300 — менший варіант таких безпілотників. Серед переваг Switchblade 600 — більша дальність польоту (40 кілометрів проти 10). Також він може летіти протягом 40 хвилин, а не 15, як Switchblade 300. Ще одна значна перевага — здатність уражати броньовану техніку.

Експерт із російських безпілотників з Центру військово-морських сил Семюель Бендет пояснював, що ця здатність Switchblade 600 може бути важливою, якщо Україна намагатиметься звільняти Херсон і Крим. Ці дрони можна буде використовувати для ударів по російській інфраструктурі.

За словами фахівця, менш складні дрони теж можна використовувати для пошуку ворожих цілей, але російські війська використовують радіоелектронну боротьбу, щоб відстежити пілотів і завдати удару у відповідь.