Вівторок, 27 Лютого

США виділять 225 млн доларів на будівництво 75 км євроколії зі Львова до кордону

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Агентство США з міжнародного розвитку витратить 225 млн доларів на будівництво двоколійної залізничної ділянки, що з’єднає Львів із транс’європейською транспортною мережею Євросоюзу.

Це має суттєво розширити можливості експорту агропродукції з України.

Про деталі будівництва ідеться в Меморандумі про взаєморозуміння, що USAID і «Укрзалізниця» підписали у понеділок, 4 грудня. Довжина двоколійної залізничної ділянки становитиме 75 км. Вартість будівництва, що профінансує USAID, становитиме 225 млн доларів.

«Це підкреслює налаштованість США вкладати ресурси у створення альтернативних маршрутів експорту української агропродукції, а також критичну важливість інфраструктури – зокрема залізниці – для відбудови України», – ідеться в повідомленні USAID.

Різна ширина колій, додають в Агентстві, вимагає перевантаження потягів із продукцією на кордоні, а перевантаження одного вантажного потягу може тривати 5 год, що сильно зменшує кількість потягів, що можуть перетнути кордон.

Поєднання залізничного вузла у Львові з європейськими залізничними коридорами дозволить завантажувати аграрну продукцію безпосередньо до вагонів, розрахованих на стандартну європейську колію.