П’ятниця, 2 Грудня

США відреагували на “Байрактари” на Донбасі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У посольстві Сполучених штатів відреагували на використання “Байрактару” на Донбасі, проте впевнені, що Росія обманює щодо “загострення ситуації” з боку України. Про це ідеться в заяві посольства США.

“Ми закликаємо обидві сторони конфлікту на Донбасі дотримуватися умов угоди про припинення вогню, але давайте будемо ясними — підтримувана Росією сторона неодноразово використовувала гаубичну артилерію та безпілотники проти українських сил, прямо порушуючи посилені заходи, узгоджені минулого року, і нещодавно вбила українського воїна.

Офіційна російська риторика про те, що Україна загострює ситуацію, не тільки вводить в оману, але й сприяє ескалації напруженості”.

Нагадаємо, 26 жовтня 2021 року за наказом головнокомандувача Збройних сил генерал-лейтенанта Валерія Залужного в районі проведення ООС вперше застосували розвідувально-ударний безпілотний комплекс “Байрактар”.

У МЗС Німеччини заявили, що стурбовані тим, що всі сторони протистояння використовують безпілотники.

Посол України в Німеччині відповів, що Україна має право захищатися.

МЗС Франції також висловило стурбованість інформацією про застосування українськими збройними силами безпілотника “Байрактар”.

Глава МЗС Дмитро Кулеба відповів їм, що Україна не порушувала Мінських домовленостей при застосуванні турецьких безпілотників Bayraktar на Донбасі.

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв розповів, що хоч “Байрактари” лише один раз задіяли, вони на бойовому чергуванні вдень та вночі вже понад пів року.