Понеділок, 2 Жовтня

США відправлять Україні 31 танк Abrams — Байден

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент США Джо Байден оголосив, що його країна відправить Україні 31 танк Abrams, щоб сформувати танковий батальйон. Про це він сказав під час брифінгу.

Американський президент зазначив, що ці танки потрібні Україні, щоб краще маневрувати на відкритій місцевості. США почнуть навчання українських танкістів якомога швидше. Байден зазначив, що на навчання та інтеграцію американських машин в українську армію знадобиться час.

“Сьогодні я оголошую, що США передадуть Україні 31 танк Abrams, що дорівнює одному українському батальйону”, – сказав американський лідер, додавши, що ухвалив таке рішення за рекомендацією очільника Пентагону Ллойда Остіна.

Разом із танками США “якнайшвидше” забезпечать підготовку українських військових та нададуть запчастини. Байден зауважив, що на це “піде час”, який буде використано також для інтеграції західних танків в українську армію.

“Ми також узгоджували це оголошення з нашими союзниками. Допомога США буде доповнена додатковими оголошеннями (військової допомоги), яка буде готова швидше й легше інтегруватись у найближчі тижні й місяці”, – додав президент США.

Байден також подякував Німеччині за рішення передати Україні танки Leopard і дозвіл робити це іншим країнам. Глава Білого дому вкотре наголосив, що Захід у підтримці України згуртований — попри сподівання росії.

Нагадаємо, раніше в середу уряд Німеччини офіційно повідомив про рішення передати ЗСУ основні бойові танки Leopard-2, та дозволити реекспорт іншим країнам, які також хочуть зробити це.

За повідомленням Spiegel, на даному етапі європейські союзники обговорюють спільну передачу Україні загалом 80 основних бойових танків Leopard 2, щоб сформувати два батальйони по 40 машин.