Вівторок, 27 Лютого

США розробили план протидії захопленню західної зброї в Україні росією

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Державний департамент США в четвер представив План із протидії незаконному перенаправленню певних сучасних видів звичайних озброєнь у Східній Європі. Про це повідомляє “Європейська правда”.

План, як зазначається в пресрелізі Держдепу, “відображає нашу відданість відповідальній практиці передачі озброєнь, наше тривале, постійне і ефективне партнерство з Україною та іншими партнерами в галузі безпеки, а також десятиліття успішної міжнародної співпраці з виявлення і припинення незаконної торгівлі зброєю в усьому світі”.

Там пояснюють, що під час бойових дій в Україні існує ризик незаконного потрапляння західної зброї російським військам, найманцям та “недержавним акторам”, передусім – переносних зенітно-ракетних комплексів і протитанкових ракет.

“Український уряд взяв на себе зобов’язання забезпечити належну охорону та облік переданого оборонного обладнання американського походження, хоча ми визнаємо, що хаотичний характер бойових дій може ускладнити це завдання”, – пояснюють в зовнішньополітичному відомстві США.

План передбачає такі ключові заходи:

  • посилення спроможності сил безпеки в Україні та сусідніх державах обліковувати та зберігатизброю і боєприпаси під час передачі, зберігання та розгортання;
  • посилення захисту кордонів в Україні та сусідніх державах;
  • розбудова спроможності сил безпеки, правоохоронних органів та органів прикордонного контролю в Україні та сусідніх державах щодо стримування, виявлення та перекриття незаконного обігу певних сучасних видів звичайних озброєнь.

“Розпочавши цю війну, росія несе відповідальність за будь-яке незаконне потрапляння зброї в чужі руки. Найбільш ефективним шляхом до деескалації конфлікту і будь-якого ризику незаконного перенаправлення зброї було б припинення росією війни, яку вона розпочала, і виведення військ із усієї суверенної території України”, – наголошують у Держдепі США.