П’ятниця, 1 Грудня

США не бачать ознак, що Білорусь готується до вторгнення в Україну – Білий дім

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Американська розвідка не має підтверджень щодо планів або готовності білоруських сил увійти на територію України та продовжує стежити за спільними навчаннями білорусів із росіянами на території РБ.

Про це повідомив представник Ради національної Безпеки Білого дому Джон Кірбі під час телефонного брифінгу.

“Я вам скажу, що ми досі не бачили жодних ознак того, що Білорусь має наміри, планує або організовується для того, щоб увійти, фізично проникнути на територію України, аби допомогти російським силам в Україні”.

На запитання журналістів щодо тісної взаємодії російських і білоруських сил та стурбованості у цьому зв’язку Польщі, Кірбі відповів, що американська сторона поділяє ці занепокоєння.

“Очевидно, що Білорусь надала відчутну географічну підтримку Росії, в той час як РФ продовжує завдавати ударів по Україні з білоруської території”, – констатував Кірбі.

Водночас, він зауважив, що Сполучені Штати уважно стежать за проведенням спільних навчань білорусів із росіянами та моніторять ситуацію, “як і раніше”.

При цьому, представник Білого дому також зауважив, що стратегічна мета цих навчань залишається невизначеною та може полягати як у демонстрації сили, так і відпрацюванні конкретних операцій у контексті російської агресії проти України.

Цьому передувало: Воєнна розвідка України повідомила, що не фіксувала створення ударних угруповань на території Білорусі, та назвала поширення інформації про можливий наступ спробою відтягнути ЗСУ від зони бойових дій.