П’ятниця, 29 Вересня

США нададуть Україні 50 БМП Bradley, а Німеччина батарею ППО “Patriot” і десятки БМП «Marder»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Новий пакет американської зброї для України включатиме близько 50 бойових машин Bradley, а його вартість складе приблизно 2,8 млрд. доларів.

Німеччина слідом за Сполученими Штатами поставить Україні додаткову батарею системи протиракетної оборони Patriot.

Очікується, що останній пакет безпекової допомоги для України буде представлений у п’ятницю, повідомили офіційні особи.

За словами одного з посадовців, близько 800 мільйонів доларів із загальної суми пакету у 2,8 мільярда доларів надійшло з програми “Іноземне військове фінансування” для допомоги Україні у закупівлі озброєнь.

Решта коштів надійшла з президентських повноважень щодо озброєнь для України, яке дозволяє Сполученим Штатам швидко передавати оборонні товари, такі як “Хаммери”, вантажівки та боєприпаси зі своїх запасів без схвалення Конгресу у відповідь на надзвичайну ситуацію.

Було також затверджено передачу 20-40 БМП «Marder» з Німеччини, про які вже раніше повідомлялося. Точну кількість не називають наразі, але очікується близько 40 одиниць.

Байден і Шольц висловили вдячність за військову підтримку, що її надають Україні інші союзники та партнери, схвалили координаційні зусилля Контактної групи з питань оборони України, що тривають, і привітали додаткові пожертви систем ППО та бойових машин.

Велика Британія теж може надати танки Україні, заявив британський міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі.

Нагадаємо, нещодавно Франція оголосила, що поставить Україні важкі бронемашини (колісні танки) AMX 10 RC.