США мають план дій на випадок застосування росією ядерної зброї – Блінкен

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Ядерна риторика путіна є безвідповідальною, і Сполучені Штати чітко висловили росії стурбованість з приводу загроз, які вона несе. Про це держсекретар США Ентоні Блінкен сказав в інтерв’ю CBS.

«Ми дуже чітко заявили росіянами – як публічно, так і в приватному порядку – щоб вони припинили пусті балачки про ядерну зброю», – повідомив він.

На запитання, чи США контактували у приватному порядку з кремлем щодо загрози ядерної війни, Блінкен відповів ствердно: «Так. Дуже важливо, щоб москва почула від нас і дізналася від нас, що наслідки будуть жахливими. І ми дуже чітко дали це зрозуміти».

За словами держсекретаря, «у путіна є чіткий вихід з війни, яку він розпочав, – це покласти їй край». Він укотре повторив: якщо росія припинить воювати – закінчиться війна, якщо припинить Україна – закінчиться Україна».

Як зазначається, Блінкен відмовився поділитися подробицями стосовно того, яким чином Вашингтон зреагує на застосування ядерної зброї. Однак він сказав, що в адміністрації США є план.

На запитання – чи це план, який відверне Третю світову війну? – очільник Держдепу відповів таким чином: «Президент Байден сповнений рішучості зробити все можливе, щоб допомогти українцям захистити себе, і ми робимо все можливе, щоб згуртувати інші країни для тиску на росію».

«Ми також сповнені рішучості, щоб ця війна не розширювалася», – резюмував глава американської дипломатії.