Понеділок, 22 Липня

Спиртзавод на Львівщині пішов з молотка за 100 млн грн

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Фонд держмайна провів аукціон із приватизації Струтинського спиртзаводу на Львівщині. За актив змагалися два підприємці, під час торгів вартість об’єкта зросла в 3,2 раза. Фінальна ставка — 100 млн гривень.

Як повідомляє пресслужба ФДМУ, окрім переможної ставки, переможець аукціону повинен сплатити 31,3 млн гривень боргів підприємства — перед бюджетом та працівниками.

Струтинський спиртзавод заснований у 1906 році, остання модернізація активу відбулася у 2019 році. Підприємство займається виготовленням етилового спирту і може щоденно виробляти 22 тисячі літрів.

У Фонді заявляють, що приватизація такого об’єкта — можливість залучити приватні інвестиції у розвиток активу, створити нові робочі місця та повернути борги, які накопичувались роками.

«На підприємствах спиртової галузі можна виробляти не лише алкогольні напої. Підприємці також використовують ці активи для виробництва газованої води, розчинників для хімічної промисловості, біоетанолу, косметичних засобів та зберігання зерна. Саме через широкі можливості для подальшого виду діяльності спиртзаводи стали одними з найпопулярніших активів малої приватизації», — повідомили у ФДМУ.

Переможцем аукціону стало ТОВ ДВЕЙЛІНС ОПТІ. Компанія зареєстрована у вересні 2022 року. З липня 2023 року її директоркою та власницею є Оксана Копач. Компанія має 15 зареєстрованих видів діяльності.

Зазначається, що за рік ФДМУ продав 14 спиртзаводів та залучив 965 мільйонів до держбюджету — це понад 25% від усіх надходжень малої приватизації.