Неділя, 23 Червня

Співзасновник відомої рекламної агенції наїхав на міністра Лісового, захищаючи російську мову

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Співзасновник відомої рекламної агенції TABASCO Олександр Смірнов висміяв публікацію міністра освіти та науки Оксена Лісового, в якій той наголошував на важливості української мови.

Смірнов увечері 8 квітня опублікував пост, в якому прокоментував реакцію міністра на мовний скандал з викладачкою Державного податкового університету в Ірпені. Викладачка цього вишу Любов Воробйова відмовлялася вести лекції українською мовою, оскільки їй це «складно». Міністр заступився за студентів і наголосив, що йдеться про пряме порушення законодавства.

Смірнов у своєму пості іронічно зауважив, що у нас в державі «з’явився міністр освіти і науки української мови», а також побіжно висміяв Києво-Могилянську академію за те, що там заборонили вживати російську мову.

«Ймовірно, замість того, щоб займатися освітою і наукою, боротися з корупцією, пан Оксен створюватиме патріотичного громадянина за допомогою мовних маніпуляцій, слідкуватиме, як Києво-дебілянська академія, якою мовою люди розмовляють на перервах», — заявив Смірнов.

Він додав, що міністр повинен бути менеджером, в інтересах якого розвиток держави, і звинуватив Лісового у підготовці до виборів.

Примітно, що свій допис Смірнов написав російською мовою.

Під скандальним постом йому написали чимало коментарів з обуренням, та незабаром він видалив або приховав його.

Натомість Смірнов поширив іншу публікацію, в якій нагадав про скандал із плагіатом в дисертації Лісового.

«Людина є патріотом тієї країни, мовою якої в неї написана крадена дисертація», — йдеться у дописі.

Він також опублікував ряд відзнак від різних відомств у відповідь на критику.

Репутаційний удар за свою українофобську позицію отримав не лише сам Смірнов, але й рекламна агенція TABASCO, співзасновником якої він є.

Ексголова Державної митної служби Максим Нефьодов зауважив, що серед клієнтів агенції такі відомі компанії як Алло, Hyundai, Henkel, Наша Ряба, Національний банк України, Kernel, Оболонь і багато інших.

«Цікаво, як їх цінності співвідносяться з цінностями їх підрядника?», — написав Нефьодов.

Відомий громадський активіст Роман Сініцин закликав зупинити співпрацю з TABASCO та її співзасновником Смірновим.

«Була колись в Україні велика креативна/рекламна агенція тобаско, але думаю це уже все, нема, приїхали, рецесія, п#зда. І треба все для цього зробити, бо тобаско = рсн. І цього гандона, типу фаундера, треба виключити з притомної тусовки, бо він нічим не відрізняється від окупанта. У нас на фронті щодня гинуть десятки кращих Людей, щоб ця чепуха тут щось подібне транслювала», — написав Сініцин у Facebook.

Згодом Нефьодов додав, що компанії Vodafone і ОККО повідомили, що вже не працюють з цією агенцією, а дехто, як от УкрГазБанк, Укрексімбанк та МОЗ, співпрацювали дуже давно.

На Facebook-сторінці агенції TABASCO згодом з’явився пост у відповідь на скандал. Там заявили, що не несуть відповідальності за особисту думку Смірнова і зазначили, що вона була висловлена не від імені агенції.

«Команда агенції не розділяє висловлену точку зору. Агенція підтримує становлення української мови, як невідʼємного атрибута української Незалежності», — йдеться у дописі.

У TABASCO додали, що «всі ми — українці, і незважаючи на найжорстокіші суперечки, маємо одного спільного ворога — росію» і заявили, що з першого дня війни агенція підтримує низку волонтерських проєктів.