Співзасновник львівської ІТ-компанії увійшов до ТОП-20 найбагатших людей України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Співзасновник львівської ІТ-компанії SoftServe Тарас Кицмей увійшов до переліку 20 найбагатших людей країни. Із загальними статками у 360 млн доларів станом на грудень 2022-го він опинився на 17 позиції. Про це повідомляє Твоє Місто з посиланням на Forbes Ukraine.

«Десь 3500 сімей ми перевезли із центру і сходу у західні регіони, ще близько 1800 сімей – за кордон. Трошки стресу було», – розповідає співзасновник та найбільший акціонер SoftServe Тарас Кицмей. Релокація обійшлася SoftServe у $10 млн. На ефективність роботи «великий переїзд» істотно не вплинув.

Незважаючи на війну, виторг SoftServe у 2022-му зросте майже на 30%.

«SoftServe коштує $2-3 млрд, якщо закінчиться війна та компанія піде на ІРО», – вважає партнер венчурного фонду AVentures Євген Сисоєв. У поточних реаліях Forbes оцінив компанію у 1,4 млрд доларів. Наступного року, попри рецесію, компанія планує наростити виторг на 20-30%. Підхід Кицмея: треба завойовувати клієнтів «красою» технологічних рішень, а не ціною. За два роки компанія досягне виторгу в $1 млрд.

У Forbes пояснюють, що зробили цей проєкт не для того, щоб рейтингувати чи порівняти найбільших українських підприємців, а щоб зрозуміти, як у них справи, як вони пережили 10 місяців великої війни. Цього року вони оцінювали лише 20 найбагатших людей. Загалом їхні порівняно з початком лютого 2022-го впали більш ніж на $20 млрд – до $22,5 млрд. Лідером традиційно залишається Рінат Ахметов (ДТЕК, Метінвест) з загальними статками у 4,4 млрд доларів. Повний перелік можна переглянути тут.