Понеділок, 26 Лютого

«Спілкуються тією, якою зручніше». «Золотий вік» відповів на звинувачення щодо толерування російської мови

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Випускниця Львівського національного університету імені Івана Франка, 21-річна Вікторія Савінкова звинуватила компанію «Золотий вік» у толеруванні російської мови в Україні.

Зокрема, йдеться про її львівську мережу, в один із магазинів якої Вікторія хотіла влаштуватися на роботу. Про це вона повідомила у сторіз в Інстаграм, пише Твоє Місто.

За словами дівчини, їй відмовили у роботі через те, що вона не розмовляє російською. На думку керівника, вона б не знайшла спільної мови на підприємстві, бо там всі російськомовні.

«Мені тільки що відмовили у роботі, бо я не російськомовна… Бо я не збиралась говорити зі своїм керівником російською мовою… у Львові», – каже вона.

Натомість в компаній українського виробника ювелірних виробів «Золотий Вік» відповіли на звинувачення дівчини та зазначили, що команда відбирає кандидатів на посади лише за професійним критерієм і відповідно до чинного законодавства України. А у процесі роботи працівники спілкуються тією мовою, якою їм зручніше.

«Ми шануємо нашу рідну мову, вся комунікація з клієнтами та кандидатами на працевлаштування здійснюється українською. Відмовити у працевлаштуванні людини через мову – неприпустимо… У процесі роботи співробітники компанії спілкуються один з одним тією мовою, якою їм зручніше, бо Україна багатонаціональна держава та не притискає жодну мову», – пояснили в компанії.

Нагадаємо, що з 16 липня 2022 року за порушення мовного закону в Україні почали штрафувати. Зокрема, набула чинності частина друга та шоста статті 27 закону про мову, згідно з якими українська мова має стати мовою веб-ресурсів та інтерфейсів користувача. Також з 16 липня уповноважений із захисту державної мови зможе накладати стягнення на фізичних осіб за порушення закону.