Неділя, 25 Лютого

Спецслужби РФ намагалися завербувати 35-річну мешканку Львова під час відвідин Донецька

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині контррозвідка СБУ зафіксувала факт вербування львів’янки представниками спецслужб РФ.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі СБУ Львівщини, 35-річну жінку намагалися завербувати під час того, як вона відвідувала своїх родичів в окупованому Донецьку.

Львів’янку під час відвідування своїх рідних у тимчасово окупованому Донецьку була незаконно затримана бойовиками під приводом перевірки документів. Після цього її доправили до так званого “МДБ ДНР”, де від неї вимагали згоди на “конфіденційне співробітництво” на шкоду державній безпеці України. Для цього бойовики застосовували психологічний тиск і погрози.

Вона мала збирати для спецслужб РФ інформацію щодо зв’язків членів родин військовослужбовців із заходу України, які приїжджають на територію Донецької області.

Після прибуття на підконтрольну українській владі територію жінка добровільно повідомила Управління СБУ у Львівській області про факт незаконного затримання і спроби вербування.

Контррозвідка #СБУ встановила факт залучення львів’янки до негласної співпраці із спецслужбами РФНа Львівщині контррозвідка Служби безпеки України зафіксувала факт вербування нашої співвітчизниці представниками спецслужб РФ. Встановлено, що львів’янка під час відвідування своїх рідних у тимчасово окупованому Донецьку була незаконно затримана бойовиками під приводом нібито перевірки документів. Після цього її доправили до так званого «МДБ ДНР», де від неї вимагали згоди до конфіденційного співробітництва на шкоду державній безпеці України. Для цього бойовики застосовували психологічний тиск і погрози.За задумом кураторів, вона мала збирати для спецслужб РФ інформацію щодо зв’язків членів родин військовослужбовців Західної України, які приїжджають на територію Донецької області. Після прибуття на підконтрольну українській владі територію жінка добровільно повідомила Управління СБУ у Львівській області про факт незаконного затримання і спроби вербування. Служба безпеки України нагадує, що згідно з ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв'язок з ними та про отримане завдання.

Gepostet von Управління Служби безпеки України у Львівській області am Sonntag, 9. August 2020

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі СБУ, 35-річна жінка – переселенка, уродженка Донецька. У Львові вона керувала невеликим підприємством, на якому також частково працювали переселенці, інформацію про яких вона і мала надавати спецслужбами. Також в СБУ зазначили, що задля безпеки жінки не можуть розповісти, скільки часу вона перебувала на окупованій території та коли відбулася спроба вербування.

У Службі безпеки України нагадують, що згідно з частною 2 статті 111 Кримінального кодексу звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.