Середа, 19 Червня

Соціологи склали портрет середньостатистичного українця

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Соціологічні служби «Центр Разумкова» та SOCIS склали портрет середньостатистичного українця.

Згідно з результатами спільного опитування, більшість українців вважає Росію країною-агреcoром, вважає, що державною мовою в Україні має бути лише українська (але російська може вільно використовуватися), а також прагне інтеграції з ЄС і НАТО. Про це пише Громадське.

Зовнішньополітичні вподобання і мовне питання

На референдумі щодо вступу до ЄС відповідь «так» обрали б 57,9% опитаних, проти б висловилися 26,9%. За вступ до НАТО на референдумі проголосували б 47,7% респондентів, тоді як проти — 32,8%.

Більшість опитаних (59,5%) погодилися з твердженням, що Росія — це агресор, який загрожує існуванню України як держави, від якого потрібно захищатися й із яким не потрібно мати жодних відносин. Майже 24% ж обрали твердження, що РФ — це звичайна сусідська держава. 9,1% вважають Росію дружньою до нас країною.

Що стосується мовного питання, то 64,5% респондентів підтримали твердження, що єдиною державною та офіційною мовою має бути українська, а російська може вільно використовуватися. 17,7% опитаних допускають використання російської як офіційної мови в деяких регіонах, 15,2% вважають, що обидві мови мають бути державними в Україні.

Споживання інформації

В опитаних найбільш популярними джерелами інформації про Україну й світ виявилося загальнонаціональне телебачення (65,6%), інтернет-сайти (52,7%), соціальні мережі (45,3%). Ще понад 36% опитаних вказали, що отримують інформацію від друзів, колег, родичів, знайомих і сусідів. Набагато менше дивляться місцеві телеканали й слухають радіо (18,3% і 10,3% відповідно).

70% опитаних користуються інтернетом щодня або майже щодня. Понад 20% не користується інтернетом узагалі. Серед соцмереж найпопулярнішими є Facebook (59,7%), YouTube (39,9%), Instagram (27,2%) і Telegram (17,6%). «Одноклассники» і «ВКонтакте» перебувають на п’ятому-шостому місці за популярністю, ними користуються 7,2% і 7% опитаних українців відповідно.

А найпопулярнішим месенджером виявився Viber (66,1%). Далі з великими відривом розташувалися Facebook Messenger (29,3%) і Telegram (25,3%), а також WhatsApp (15,8%). Майже 27% опитаних відповіли, що не користуються соцмережами. Месенджерами не користуються 25,1% респондентів.

І про коронавірус

Епідемія коронавірусу хвилює понад дві треті опитаних українців (66,2%). 31,8% сказали, що вона їх не хвилює (скоріше або взагалі). У понад 83% опитаних українців немає родичів чи близьких, які захворіли коронавірусною хворобою (у 13,7% є).

38,9% опитаних вважають коронавірус небезпечним, але вірять, що із ним у найближчому майбутньому впораються. Майже стільки ж (38,5%) вважають проблему коронавірусу перебільшеною. А 18,3% погодилися з твердженням, що коронавірус матиме катастрофічні наслідки для людства.

Майже половина опитаних (48,9%) вважають, що ризик заразитися коронавірусом за останній місяць не змінився. Кожен п’ятий респондент вирішив, що він збільшився, кожен сьомий — що зменшився (21,1% і 14,9% відповідно).