П’ятниця, 26 Квітня

Сьогодні в нічному небі можна побачити потужний зорепад Оріоніди

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У ніч на 22 жовтня метеорний потік Оріоніди досягне свого піку і його буде видно в нічному небі. Для того, аби побачити зірки, що падають, астрономи рекомендують щонайменше годину спостерігати за темним небом.

Як зазначили науковці, жителі Північної півкулі зможуть спостерігати метеоритний потік Оріоніди — шматочки комети Галлея. Традиційно його спостерігають в жовтні. У найактивніший період, тобто в ніч на 22 жовтня, можна побачити в середньому 20 — 25 метеорів за годину між сузір’ями Оріона та Близнюків.

Метеорний потік назвали на честь свого радіанта — точки на небі, з якої, здається, виходять смуги. Радіант Оріонідів розташований біля сузір’я Оріона.

Зорепад можна побачити поблизу сузір’я Оріон

“За можливості знайдіть місце з невеликим світловим забрудненням. Мобільні додатки відмінно підходять для пошуку сузір’їв, але не дивіться на екран телефону під час перегляду метеоритного дощу. Людському оку потрібен час, щоб пристосуватися до нічного неба, і яскраве світло може порушити тренування очей, необхідне для виявлення більш тьмяних метеорів”, — зазначають астрономи.

Сузір’я Оріон з’являється на сході незадовго до світанку. Метеори видно з середніх північних широт. Довші смуги з’являються далеко від радіанта, тому, за словами астрономів, найкращий спосіб побачити метеори — це знайти місце, де можна полежати на землі хоча б годину та дивитися в бік частини неба, трохи вище, ніж сузір’я Оріона.

Попри те, що комету Галлею не буде видно з Землі, вона залишає за собою слід у Сонячній системі. Крім поясу Оріоніди, Земля також проходить через іншу частину поля уламків комети на початку травня, що призводить до метеорного потоку Аквариди.