П’ятниця, 24 Вересня

У Львові безкоштовно перевірятимуть слух усім охочим

Pinterest LinkedIn Tumblr +

21 вересня в Україні розпочинається проєкт від громадської організації “Відчуй”, у рамках якого охочим перевірятимуть слух.

Кабінет на колесах – спеціально оснащений аудіометричним обладнанням автомобіль разом із фахівцем курсуватиме 31 містом країни упродовж трьох місяців. Зупинятиметься біля популярних точок, аби безкоштовно перевірити слух усім охочим.

Як повідомили 032.ua представники організації, автомобіль побуває і на Львівщині. У Львові слух перевірятимуть 12 та 13 жовтня, у Дрогобичі – 14 жовтня, у Стрию – 15 жовтня. У Львові протягом обох днів автомобіль стоятиме біля Оперного театру з 10 ранку до 6 вечора.

Графік усіх точок маршруту можна подивитися за посиланням. Ідею влаштувати таку акцію пояснюють тим, що у світі кожна 10 людина втрачає слух, в Україні – кожна 8 людина.

“На глухоту і різні порушення слуху хворіють більше 300 мільйонів чоловік, і до 2050 року це число може зрости до 900 мільйонів чоловік. При цьому лікарі запевняють, що в 60% випадків втраті слуху можна запобігти, якщо вчасно поставити діагноз. Багато людей, які мають проблеми зі слухом, не готові це визнати. Не готові перевірити слух, почути про проблему, почати користуватись слуховим апаратом, не готові повернути собі можливість чути”, – зауважив засновник організації Андрій Пишний.

Довідково: ГО “Відчук” існує з 2011 року, засновниками є Людмила та Андрій Пишні. Основна діяльність – допомога та соціальна адаптація людей із порушеннями слуху. Серед реалізованих проєктів – унікальний для України інклюзивний табір, креативний простір “ТАМ”, музичний клас “Біг Бах” для нечуючих, безкоштовні онлайн-курси жестової мови для широкого загалу тощо.

Share.