Вівторок, 28 Вересня

Сьогодні до Львова приїде прем’єр-міністр Володимир Гройсман

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 8 лютого, з робочим візитом до Львова приїде Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Про це повідомляє кореспондент IA ZIK.

За інформацією Львівської ОДА, о 12:00 глава уряду відвідає Український католицький університет, де зустрінеться зі студентами та викладачами, ознайомиться з ходом робіт в обласному перинатальному центрі, який незабаром буде введено в експлуатацію після тривалої реконструкції.

О 16.00 Гройсман зустрінеться з представниками львівського бізнесу в офісі компанії SoftServe. Там керівник уряду також підпише кредитну угоду на 30 мільйонів євро з ЄБРР. Позику призначено для будівництва сонячної електростанції.

Як повідомили в ЛКП «Львівавтодор», поки приписів від поліції про відключення світлофорів на завтра не надходило, світлофори працюють у звичайному режимі.

За інформацією речниці Патрульної поліції Львівської області Катерини Рибій, перекриття руху у зв’язку з візитом Прем’єр-міністра не планується, проте у разі необхідності до роботи залучать регулювальників.

Мер Львова Андрій Садовий наголосив на необхідності роботи світлофорних об’єктів у звичному режимі під час приїду до міста офіційних осіб, та дав доручення відповідним комунальним службам пропрацювати це питання з правоохоронними органами, щоб забезпечити належний режим роботи світлофорів та переводити їх у режим миготіння за 3 хвилини до проїзду кортежу.

Нагадаємо, з вересня 2013 року функціонування Львівського обласного клінічного перинатального центру зупинено для реконструкції у рамках національного проекту «Нове життя». Демонтовано все обладнання, 436 осіб медперсоналу частково працевлаштовано в інші медичні заклади. Але будівельні роботи були зупинені через відсутність фінансування.

У зв’язку із закриттям на реконструкцію перинатального центру збільшилось навантаження на інші заклади охорони здоров’я – виник брак місць у пологових будинках області.

У липні 2014 року Львівська облрада звернулася до Кабміну про виділення 100 млн грн бюджетних асигнувань на завершення реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру. Проте у 2014 році через безгосподарність окремих посадовців не були освоєні 20 млн грн, виділені з держбюджету на реконструкцію Львівського обласного клінічного перинатального центру.

Працівники перинатального центру неодноразово пікетували Львівську ОДА, вимагаючи відновити ремонт та пояснень, чому він затягується. Лікарі та медперсонал, які працювали у перинатальному центрі, уже багато місяців без роботи.

Центр обіцяли ввести в експлуатацію до кінця 2016 року. Проте станом на лютий він все ще очікував фінансування.

Станом на 1 липня ситуація з фінансуванням не змінилася, тож роботи з реконструкції сильно гальмуються. Відтак, понад сто працівників закладу вийшли на протест під перинатальним центром. Вони перекривали і дорогу і вимагали знайти кошти на відновлення реконструкції. Згодом працівники перинатального центру перекрили вул. Винниченка поблизу будівлі Львівської облради, аби

привернути увагу до проблеми з відсутністю фінансування на завершення ремонту лікарні.

4 листопада 2016 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час години запитань до уряду у Верховній Раді України запевнив, що місцева влада та уряд у рамках можливостей Державного фонду регіонального розвитку знайдуть можливості для добудови Львівського обласного клінічного перинатального центру.

У лютому 2017 року для Львівського обласного перинатального центру виділили 45 млн грн.

Share.