Середа, 24 Квітня

Сьогодні Львівська опера святкує 117-ліття!

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні Львівська Національна Опера відзначає свої 117-і уродини.

4 жовтня 1900 року, в четвер, святково світило сонечко. І так яскраво, що схвильована цікава публіка, яка зібралася перед театром, раділа маленьким хмаркам, що, набігаючи час від часу, створювали легеньку тінь.

Роботи з укладання фундаменту Львівської Опери. Фото кін. XIX ст.

Роботи з укладання фундаменту майбутньої Львівської Опери. Фото кін. XIX ст.

Головний фасад Львівської Опери у риштуваннях. Фото 1898-1899 рр.

Перекриття головного куполу Львівської Опери. Фото 1900 року

Опера у Львові на завершальному етапі будівництва. Фото-2 1900 року

Подія була велика й урочиста. Вона привертала увагу не лише краю, а й цілої Австро- Угорської імперії: у столиці Галичини відкривали Міський театр, указ про побудову якого ствердив цісар Франц Йосиф І. У «Пам’ятковому акті», що його підписало керівництво регіону, зазначалося: «споруда нового міського театру, під який було закладено наріжний камінь 30 квітня 1898 року, з Божою поміччю щасливо закінчена, згідно з планами, рисунками і під виключно артистично-технічним керівництвом архітектора Зиґмунта Ґорґолевського, який сьогодні вручив ключі будинку ясновельможному президентові міста… на користь громадськості». Особливо підкреслювалося, що цей театр має бути місцем не лише для шляхетної розваги, але також твердинею національної думки.

Першим директором і художнім керівником став диригент і режисер Тадеуш Павліковський, який ставив перед собою завдання створити «добрий» театр, тобто такий, у якому будуть добротні вистави з хорошими солістами, хором , оркестром і стилевими, відповідними епосі декораціями. За його керівництва театром, і в інші часи (за винятком кінця 30-их років минулого століття) театр був на висоті цих вимог.

Сьогодні він радує рідних глядачів і зарубіжну публіку своєю особливою красою і високим виконавським рівнем оперних та балетних вистав.

Складні рельєфні фасади, витончені інтер’єри та особлива енергетика – театр одразу став гордістю львів’ян і залишається візитівкою міста.

Джерело: facebook.com/lvivopera