Сьогодні – День прикордонника

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Щорічно 28 травня Україна відзначає День прикордонника. Це професійне свято людей, які несуть службу на варті кордону нашої батьківщини. Безперечно, для країни необхідне і важливе несення прикордонної служби з метою охорони і захисту наших рубежів.

Вітаємо всіх людей, для яких День прикордонника 2017 є професійним святом, хто свого часу на кордоні відбував строкову службу або служив за контрактом. Бажаємо мирного неба над головою, здоров’я і щастя!

День прикордонника – історія свята

День прикордонника © Depositphotos

28 травня 1918 року Декретом Ради народних комісарів була заснована Прикордонна охорона, а також створено Головне управління прикордонної охорони. Таким чином, ця дата переросла в професійне свято – День прикордонника, яке відзначається в цей день і досі.

Святкування Дня прикордонника в Україні з травня 1992 року, згідно з президентським указом, було перенесено на 4 листопада, на честь створення в цей день у 1991 році українських прикордонних військ на базі Західного прикордонного округу, а також з огляду на заслуги прикордонних військ перед Вітчизною.

Проте, ця дата не прижилася серед народу. І в 2003 році українським прикордонникам офіційно повернули стару дату свята – 28 травня.

Як святкується День прикордонника

День прикордонника © Depositphotos

Цього дня у багатьох містах проходять урочисті заходи та концерти, присвячені святу. Традиційно прийнято демонструвати бойову міць прикордонних військ, а також віддавати данину поваги захисникам країни і покладати квіти на могилу невідомого солдата.

Крім України, 28 травня День прикордонника також відзначають і інші країни колишнього СРСР: Росія, Білорусь, Киргизія, Таджикистан.

Джерело: Tochka.net