Понеділок, 4 Березня

Словенія першою в ЄС оголосила про завершення епідемії Covid-19

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Словенія стала першою країною Європи, яка офіційно заявила про подолання епідемії Covid-19. Про це повідомляє Reuters.

Про завершення епідемії оголосили після того, як протягом минулих двох тижнів в країні реєстрували менше семи нових хворих на день.

Відтепер люди, які прибувають до країни з інших європейських країн, не будуть зобов’язані проходити 14-денний карантин. Водночас іноземцям з ознаками коронавірусу, як і раніше, будуть забороняти в’їзд до країни.

У самій Словенії громадяни, як і раніше, повинні будуть дотримуватися основних правил для недопущення поширення інфекції.

“У Словенії сьогодні найкраща епідеміологічна картина в Європі, що дозволяє нам оголосити про закінчення пандемії”, – заявив прем’єр-міністр Словенії Янез Янса у четвер.

З середини березня в Словенії були закриті усі школи,спортивні та культурні заклади, ресторани, готелі, зупинений громадський транспорт. Влада почала послаблювати карантин 20 квітня. Громадський транспорт відновив роботу цього тижня, на наступному тижні частина учнів повернеться у школи. Усі бари і ресторани, а також невеликі готелі на 30 номерів почнуть працювати на наступному тижні.

У Словенії на сьогодні відомо про 1464 підтверджені випадки коронавірусу. 103 людин померли, а 267 — одужали. Інфікованими залишаються 1094 людини. Влада країни каже, що епідеміологічна картина в Словенії нині є найкращою в Європі.