Вівторок, 23 Квітня

Скрябін, Ющенко та Небесна Сотня. У церкві на Львівщині зображені настінні розписи реальних людей

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У парафіяльній церкві Архистратига Михаїла у селі Верин Розвадівської громади можна побачити унікальні настінні розписи. Святі зображені тут у вигляді реальних людей – українських музикантів, політиків, священників та Героїв України. Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

Церква Архистратига Михаїла збудована на початку ХХ століття, однак унікальною її зробили саме розписи. Художник Микола Гаврилів розмалював її в українському стилі, де євангелістами зображені реальні люди, одягнуті у вишиванки, а поряд з Ісусом — Герої Небесної Сотні, священники та вихідці із села Верин.

«Вирішив не тільки рятувати храм від руйнування, а й перетворити його в художній шедевр. Причому відтворити на його стінах не тільки епізоди з Біблії, але і важливі історичні події України. Проте не порушуючи при цьому канони богослов’я», — сказав місцевий священник.

Купол присвячений покрову Богородиці, яка дбає про церкву, державу та сім’ї. Церкву представляють зокрема Папа Римський Йоан Павло II, митрополит Андрей Шептицький, кардинал Любомир Гузар. Державу – місцеві сотники УПА: Гребенко і Явір та оунівці Білас і Данилишин.

Купол церкви прикрашає зображення Богородиці. Фото: Львівська ОВА

Частина розписів з Папою Римським Йоаном Павлом II, митрополитом Андрієм Шептицьким, кардиналом Любомиром Гузаром. Фото: Львівська ОВА

Окрім того, художник Микола Гаврилів зобразив Івана Хрестителя з ликом Кузьми Скрябіна, у князі Володимирі Великому можна розгледіти лідера гурту «Мері» Віктора Винника, а ще серед зображених можна впізнати родину президента Віктора Ющенка. На стінах церкви також намальовані фрагменти Революції гідності, Небесна Сотня, зокрема першого загиблого на Майдані Сергія Нігояна, ангелів, які грають на українських музичних інструментах.

Частина експозиції із зображенням Кузьми Скрябіна, Віктора Винника, родини Президента Віктора Ющенка. Фото: Львівська ОВА

В сюжеті «Явлення Христа народу» в образі Йоана Хрестителя митець зобразив Кузьму Скрябіна. «Я не знав, із кого зображати Йоана Хрестителя. Хотів знайти якусь цікаву особистість, когось із відомих людей. І тоді почув, що загинув Кузьма. Його фігура відразу виникла у мене перед очима, і я зрозумів, що саме він має бути зображений на тій стіні», — згадує Гаврилів.

«Це не просто красиві євангельські картинки та ілюстрації до Біблії, тут вони в поєднанні з національними та історичними елементами України. Чимало європейських художників доповнювали євангельські сюжети елементами, традиційними для своїх країн. Я хотів показати, що я — український художник, тому додавав елементи народного одягу, побуту, пейзажів», – зазначив художник Микола Гаврилів.

Зазначається, що храм повністю оздоблений коштами місцевих жителів. Саме завдяки незвичному розпису не лише до церкви, а й до села часто прибувають мандрівники.

Розписи, присвячені Революції Гідності. Фото: Львівська ОВА

Крім того, поруч із церквою знаходиться віковий дуб. За легендою, саме під ним колись відпочивав Богдан Хмельницький.