Скількох юнаків зі Львівщини планують восени відправити до війська?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Уряд визначив чисельність тих, хто підлягає призову на строкову військову службу. Розпорядження оприлюднено на сайті Кабміну, передає Dyvys.info.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України, у жовтні-грудні 2018 року до Збройних Сил України та інших військових формувань для проходження строкової військової служби буде відправлено 17 960 осіб, із них до:

  • Збройних Сил України – 9 010 осіб;
  • Державної спеціальної служби транспорту – 900 осіб;
  • Державної прикордонної служби – 1 550 осіб;
  • Національної гвардії України – 6 500 осіб.

Найбільше призовників відправлять з Дніпропетровської області – 1850 осіб, з Харківської – 1300, з Одеської – 995. А ось із Львівщини заплановано відправити до війська 810 осіб, з яких 380 – до ЗСУ, 40 – до Держспецтрансслужби, 290 – до Нацгвардії та 100 – до Держприкордонслужби.

Окрім того, на фінансування весняного призову уряд виділив 64 мільйонів 960 тисяч гривень, з яких 32 мільйони 60 тисяч – на проведення призову в ЗСУ, 23 мільйони 500 тисяч гривень – у Національну гвардію, 5 мільйонів 600 тисяч гривень – у Держприкордонслужбу та 3 мільйони 300 тисяч гривень – для забезпечення призову в Держспецслужбу транспорту.

Нагадаємо, 10 вересня Президент України Петро Порошенко збільшив термін призову на строкову військову службу в 2018 році. Так, осінній призов триватиме з жовтня по грудень.

Звільняються від призову громадяни, які:

– проходили військову службу або службу у військовому резерві;

– заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за державними органами, підприємствами, установами;

– визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я;

– мають на утриманні трьох і більше дітей віком до 18 років;

– самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;

– мають на утриманні повнолітню дитину, яка є інвалідом I або II групи, до досягнення нею 23 років;

– є усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;

– зайняті постійним доглядом за особами, в ньому мають потребу, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

– є народними депутатами України, депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

– є студентами і аспірантами, які навчаються за денною формою навчання.

За ухилення від призову на строкову службу, загрожує кримінальна відповідальність – обмеження волі на строк до трьох років.

Share.