Скандал у Львові через пісні Цоя: Арестович подав до суду, на нардепа заведуть справу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Державне бюро розслідувань (ДБР) зобов’язали розпочати кримінальне провадження, головним фігурантом якого є народний депутат Наталія Піпа, котра зробила зауваження виконавцю пісень Віктора Цоя у Львові, пише УНІАН.

Відповідне рішення ухвалив Печерський районний суд Києва за заявою екс-радника Офісу президента Олексія Арестовича. Про це він повідомив у Telegram, опублікувавши витяги з документів.

“Піпа Наталя вчинила діяння, що має ознаки розпалювання міжнаціональної ворожнечі в Україні (в умовах військового конфлікту, додам), і держава повинна дати свою правову оцінку тому, що сталося. Крім того, фактично скориставшись службовим становищем, вона забезпечила щось, дуже схоже на знущання над неповнолітнім”, – вважає заявник.

Арестович оголосив, що має намір “привчати любителів сіяти ворожнечу серед українців до виконання Конституції України”: “А заодно – окремих чиновників, які не бажають робити те, що їм слід за законом”.

“Моє завдання – поламати шовіністичну тенденцію і не дати їй стати суспільною нормою, без різниці якою мовою говорить табір, з якого ця “норма” намагається виповзти. В Україні інша норма – свобода і гідність. Швидко не буде. Але привчимо”, – додав він.

На початку літа у Львові стався конфлікт між народним депутатом від партії “Голос” Наталією Піпою та підлітком з Одеси, який виконував пісні Віктора Цоя.

У Державному агентстві України з питань мистецтв і художньої освіти пояснили, що творчість радянського рок-музиканта Віктора Цоя не підлягає забороні. Він помер за рік до розпаду СРСР і громадянином РФ не був.