Понеділок, 26 Лютого

Сільський депутат із Львівщини масово розсилав SMS проти партії «Голос»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Працівники поліції викрили депутата сільради з Львівської області, який масово розсилав SMS проти партії «Голос» Святослава Вакарчука, інформує Zaxid.net.

Про цей випадок у вівторок, 16 липня, повідомила прес-служба Нацполіції, уточнивши, що депутат уклав угоду з мобільним оператором на щомісячну розсилку 25 тис. повідомлень.

«Під час досудового розслідування працівники кіберполіції встановили, що фактично особа, яка використовує смс-розсилку з альфа-іменем «Peremoga», є одним із депутатів міських сільрад Львівської області. У вигляді фізичної особи-підприємця він оформив смс-розсилку з одним із операторів мобільного зв’язку, в кількості від 5 до 25 тисяч упродовж місяця», – розповів деталі інциденту начальник департаменту кіберполіції Нацполіції України Сергій Демедюк.

© www.npu.gov.ua

Ні львівська поліція, ні київська не повідомляють інших деталей про цього депутата – ані його ім’я, ані партійність, ані назву сільради.

Водночас Сергій Демедюк уточнив, що про цей випадок поліція дізналася від мешканців Львівщини, які поскаржились правоохоронцям на таку агітацію.

Прес-служба поліції опублікувала скріншот одного з дискредитаційних SMS, які розсилав депутат сільради. У повідомленні було посилання на новину з сайту «Еспресо» про опитування КМІСу і текст: «Українці розчарувались у Вакарчуку: «Голос» не проходить до ВРУ».

Начальник департаменту кіберполіції Нацполіції України також повідомив, що окрім дискредитаційних SMS з цього ж акаунту відбувалася масова розсилка з агітацією за партію «Європейська солідарність». «Також було встановлено, що абонентська база отримувачів цих смс-повідомлень була сформована ще під час президентських виборів 2019 року однією з політичних партій, яка домінувала на Львівщині», – заявив Сергій Демедюк.

За цим фактом правоохоронці відкрили кримінальну справу по ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права). Якщо поліція доведе вину депутата, то йому загрожує до чотирьох років позбавлення волі. Слідчі дії по цій справі ще тривають і поки правоохоронці відмовляються розголошувати інші деталі інциденту.