Сі розповів Зеленському про “пункти” і “кроки”, які слід узгодити, щоб закінчити війну

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Голова Китаю Сі Цзіньпін під час розмови із президентом Володимиром Зеленським розповів про своє бачення тих кроків, які слід зробити, щоб закінчити війну в України. Про це повідомило Китайське урядове агентство Хіnhua.

“Сі пояснив свою пропозицію з чотирьох пунктів (щодо мирного врегулювання – ред.), чотирьох необхідних кроків, які міжнародне співтовариство має зробити разом, і трьох спостережень (щодо перебігу війни – ред.). Крім того, голова КНР додав, що Китай оприлюднив свою позицію щодо політичного врегулювання кризи в Україні”.

“Китай направить спеціального представника китайського уряду у справах Євразії, який відвідає Україну та інші країни для проведення поглибленої комунікації з усіма сторонами щодо політичного врегулювання кризи.

Сі зазначив, що двосторонні відносини (України і Китаю – ред.) пройшли через 31 рік розвитку і досягли рівня стратегічного партнерства, що стимулювало відповідний розвиток і пожвавлення двох країн”.

“Китай не створював українську кризу і не є стороною кризи, заявив Сі, додавши, що як постійний член Ради Безпеки ООН і відповідальна велика країна, Китай не буде сидіти склавши руки, не буде підливати масла у вогонь і тим більше не буде використовувати ситуацію в особистих цілях”.

Деталі: Сі також зазначив, що взаємна повага до суверенітету і територіальної цілісності є політичною основою двосторонніх відносин. Він ще раз наголосив, що в ядерному питанні всі відповідні сторони “повинні зберігати спокій і проявляти стриманість”. Голова Китаю також повідомив, що продовжить направляти Україні гуманітарну допомогу.

У тексті державного мовника кілька разів зазначається, що Сі говорив про “кризу в Україні”, яка, зокрема, має значний вплив на міжнародний ландшафт.

“У питанні української кризи Китай завжди стоїть на боці миру, і його основна позиція полягає в тому, щоб сприяти мирним переговорам, сказав він (Сі – ред.)”.

Нагадаємо, вдень 26 квітня стало відомо, що президент України Володимир Зеленський 26 квітня провів телефонну розмову із главою КНР Сі Цзіньпіном. Це перша розмова лідерів країн після повномаштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року.

Китай відправить експосла КНР в росії Лі Хуея як спецпредставника в Україну та інші країни для комунікації щодо врегулювання “української кризи” (війни – ред.).