Середа, 19 Червня

Шведський стрибун перевершив 26-річний рекорд Сергія Бубки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

20-річний шведський стрибун з жердиною Арман Дюплантіс побив історичний рекорд українця Сергія Бубки на відкритих аренах.

На етапі Діамантової ліги в італійському Римі легкоатлет стрибнув на 6,15 метра, що на сантиметр вище досягнення легендарного українця.

Тим самим Дюплантіс побив рекорд Бубки. В липні 1994 року на турнірі в італійському Сестрієре той зміг підкорити найвищу тоді висоту на відкритих аренах – 6,14 метра.

Шведському легкоатлету також належить рекорд у стрибках з жердиною і в закритих приміщеннях, який становить 6,18 метра.

Бубка вже відреагував на падіння свого рекорду в Twitter: “Вітаю Армана з тим, що він побив мій рекорд. Приголомшливий результат. Щасливий за нього і його батьків. Вони прекрасні люди. А також щасливий за легку атлетику і спорт в цілому, тому що у нас є така яскрава зірка на роки вперед. Всього найкращого і вперед до нових висот!”.

Це вже другий рекорд Бубки, який б’є Арман Дюплантіс. Понад 20 років найкращий результат у приміщенні також належав Сергію Бубці – 6,15 метра. Але у 2014 році француз Рено Лавіллені на турнірі “Зірки жердини” у Донецьку перестрибнув позначку 6,16 метра. Через шість років, у лютому 2020, швед Дуплантіс встановив новий рекорд – 6,17 метра.