Вівторок, 28 Травня

Штат Каліфорнія та Львівська область стануть регіонами побратимами

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Штат Каліфорнія та Львівська область стануть регіонами побратимами. Про це повідомив співзасновник благодійної організації Nova Ukraine Остап Коркуна, передає Твоє Місто.

Історична подія відбудеться в Сакраменто 25 квітня о 8:30 годині. Асамблея штату проголосує за встановлення побратимських відносин між штатом Каліфорнія та Львівською областю України. Для цього українська делегація прибуде до Капітолію та представиться у Сенаті.

Рішення про побратимство ухвалили ще 18 січня. “37 голосів “За”, 0 – “Проти”.

Текст резолюції опублікували на сайті сенату Каліфорнії. У документі йдеться, що у Каліфорнії мешкають понад 100 тисяч українців. Це одна з найбільших українських громад у світі.

«Львівська область має стратегічне розташування та економічний потенціал. Це сприяє торгівлі, інвестиціям та діловому партнерству. Спільні ініціативи можуть сприяти економічному зростанню, створенню робочих місць і сталому розвитку», – зазначили у резолюції.

За словами Козицького, резолюція сприятиме взаємовигідним освітнім, економічним та культурним обмінам між Львівською областю та Каліфорнією.

“Окрема подяка представникам українських громад у Каліфорнії, у тому числі й їхня заслуга, що таке історичне рішення було ухвалено безпрецедентно швидко”, – додав він.

З тексту резолюції: значна кількість українців почала прибувати до Каліфорнії наприкінці 19-го століття і зараз Каліфорнія має одну з найбільших українських громад у країні, приблизно кожен шостий український емігрант у Сполучених Штатах проживає в Каліфорнії; в Каліфорнії проживає понад 100 000 українців Америки, причому більшість українських американців живуть у столичних районах Сакраменто, районі затоки та Лос-Анджелесі. Сакраменто посідає перше місце в країні за часткою населення, яке є українськими емігрантами.