Середа, 12 Червня

«Шпaкiвня» нa віллі Бaчeвських y Львові: Сyд зoбoв’язaв мiськy рaдy скасувати штрaф

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні, 10 листопада, протягом трьох годин тривало судове засідання у справі так званої «шпаківні» на віллі Бачевських у Львові.

Йдеться про скляну надбудову на пам’ятці, через яку міська рада Львова наклала на колишніх власників вілли штраф у розмірі 170 тисяч гривень. Справа слухалася більше року, в результаті, суд виніс рішення:

постанову про штраф скасувати, а заступника міського голови Львова Андрія Москаленка зобов’язав сплатити усі видатки, які стосуються суду, з власної кишені.

“За рік часу змінювалась суть позову. Ми на все мали докази. І ось остання їхня зміна позову – що «якось не так наклали штраф». І ми на це надали всі документи і відеодокази засідання адмінкомісії. І ось сьогодні апогей.

Суддя оголошує рішення: постанову про штраф скасувати. А всі видатки по суду тим руйнівниками пам’ятки архітектури я маю компенсувати з власної зарплати”, – повідомив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко у себе у ФБ.

Він також акцентує, що міська рада подаватиме апеляцію і додав: “Якщо хтось подумав, що таким чином знайшов собі «доріжку» як рyйнувати пам’ятки. То ви глибоко помиляєтесь. Ми зробимо всі необхідні висновки і докладатимемо ще більше зусиль, аби їх берегти”.

Вілла Бачевських вже після демонтажу скляної надбудови

Нагадаємо, епопея навколо пам’ятки архітектури триває уже більше двох років. Попередній власник вілли Бачевських перефарбував її, замінив вікна та встановив скляну надбудову, так звану шпаківню. Перший штраф, який стосувався колористики і вікон будівлі, у розмірі 17 тисяч гривень, він визнав і сплатив. На другий штраф щодо скляної надбудови, а це 170 тисяч гривень, він подав до суду. Сьогодні під час судового засіддання йшлося якраз про цей штраф.