Неділя, 26 Травня

Шмигаль не знайшов підстав, щоб забрати у Бойка звання Героя України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Один з колишніх лідерів проросійської партії ОПЗЖ Юрій Бойко досі є Героєм України. Петиція щодо позбавлення його такого звання набрала необхідну кількість голосів. Проте аналітики зазначають, що у чинного прем’єра не знайшлось підстав, аби забрати в колишнього соратника Медведчука цей титул, пише 24 Канал з посиланням на “Чесно”.

Ініціатива щодо позбавлення проросійського народного депутата звання Героя України не так давно набрала необхідну кількість голосів – себто 27 тисяч. Тоді в Офісі Президента звернулися до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, аби той проаналізував, опираючись на що, можна забрати в Бойка таку почесну нагороду.

Відомо, що президент звернувся до глави уряду ще 9 грудня 2022 року щодо цього питання. Шмигаль, очевидно, ретельно проаналізував “наявність обґрунтованих підстав для застосування персональних обмежувальних заходів щодо Бойка”, проте таки нічого не знайшов.

До речі, про це стало відомо завдяки рухові “Чесно”, що бореться з корупцією у нашій державі. Власне, його представники надіслали в ОП звернення. У відповідь на нього отримали пояснення стосовно того, чому Бойко буде Героєм України.

Звання Героя Бойку присвоїв ще у 2004 році тодішній президент Леонід Кучма. У ті роки проросійський політик очолював НАК “Нафтогаз”. Під час періоду перебування на посаді він “домовився” про газові заборгованості перед Росією та Туркменістаном.