Шістьох американців, які кинулись у палаючий будинок у Львові, нагородили «Знаком пошани»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міністр оборони Степан Полторак нагородив їх на День Незалежності.

Про це повідомляють на сайті Міністерства борони.

Вчора, 24 серпня, у Києві після урочистого параду міністр оборони Степр Полторак вручив відзнаки Міністерства оборони України шістьом солдатам зі складу 45-ї Бригадної бойової групи Національної гвардії США.

Американські військовослужбовці Келлар Джексон, Нельсон Діз, Аарон Мур, Метью Одом, Кевін Полк і Вінсент Хамерикхаус нагороджені нагрудним знаком «Знак пошани» за особисту мужність і відвагу, самовіддані дії, виявлені під час надзвичайної ситуації, зразкове виконання військового обов’язку та високий професіоналізм.

Нагадуємо, що пожежа сталась у Львові, на проспекті Свободи, 31. Ще до прибуття на місце пожежників, людей рятувати кинулись американські солдати.

16 липня, на проспекті Свободи у Львові загорівся будинок. Як з’ясувалось згодом, першими на допомогу кинулись американські військовослужбовці, що перебували неподалеку місця події.

5 солдатів 45-ї піхотної бригади армії США, які перебувають в Україні через тренування українських бійців на Яворівському полігоні, першими ввійшли в палаючий будинок. Вони саме прогулювались історичною частиною міста в свій вихідний, коли побачили дим, що їде з будівлі неподалеку. Коли вони вирушили до місця події, то зрозуміли, що пожежників ще немає. А люди просто стояли і спостерігали.

“Отже, мій перший інстинкт, як піхотинця, – бігти до вогню”, – сказав Нельсон Дієс з компанії Alpha.

Солдати вирішили діяти. Вони побіги в будівлю на третій поверх, де і відбулось займання. Почали стукати у двері та повідомляти, що у будинку пожежа. Виникали проблеми через хаотичність, мовний бар’єр, але людини розуміли, що є небезпека, тому слухали військових.

Потім з’явились львівські пожежники і взяли ситуацію під свій контроль.

Про цей мужній вчинок вже повідомили Міністерству національної безпеки США. Солдати можуть отримати найвищі нагороди в американській армії «Медаль для солдата» за мужність у непольових умовах. Про це повідомила прес-офіцер 45-ої піхотної бригади бойової групи ЗС США Кейла Крістофер.

Джерело: Львівські

Share.