П’ятниця, 24 Травня

Шевченківський гай запрошує на святкування Великодня: програма

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького запрошує разом зустріти світле свято Воскресіння Христового. Впродовж двох днів, 16 та 17 квітня, у львівському скансені знайомитимуть з давніми традиціями, водитимуть гаївки та пригощатимуть гостей.

На Великдень гості музею зможуть навчитися давніх танців з музичними фолькгуртами та придбати вироби народних майстрів, смаколики та музейні сувеніри в облаштованих ятках.

Програма 

·   Великдень

16 квітня, неділя

13:00-18:00

–       «Гаївки для найменших». Тут малечу вчитимуть водити «Жучка», стародавніх ігор та забавлянь (хата зі с. Либохора);

–       Гаївки з ОУМ «Спадщина». Жива традиція, що підтримується десятиліттями: будемо водити кривий танець, вербовую дощечку, струмок, подоляночку, хорти і вовки, царівну, мости, голубку. А також грати в шума, моргалки, ремня, а хлопці ще будуватимуть  вежу та слона (стодола зі с. Либохора, галявина біля озера);

–       «Велика гаївка на галявині» за участю фольклорних та етногуртів: Д’горі, Етерія, ДРИҐ, NAZVA, спеціальний гість – Юрій Йосифович (головна галявина, біля дзвіниці зі с. Хоросно);

–       Презентація збірника гаївок. Можна послухати, придбати збірничок і самим навчитися співати гаївок та веснянок. Кошти від продажу збірничка йдуть на благодійну допомогу ЗСУ (місце та час презентації повідомлять невдовзі).

·   Обливаний понеділок у Гаю

17 квітня, понеділок

13:00-18:00

–       «Велика гаївка на галявині» за участю фольклорних та етногуртів Пиріг і Батіг, BanduraGirl та Lemko Bluegrass Band (головна галявина, біля дзвіниці зі с. Хоросно).

Також відвідувачів просять не забувати відвідати діючі виставки у музеї – виставку писанок в малому залі «В укритті» та виставку живопису Уляни Нищук «Заквітчані» у школі зі села Бусовисько.

У програмі можливі зміни.