Понеділок, 20 Травня

Щоб відкрити аеропорт у Львові, треба мати для нього додатковий захист, – Ігнат

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Якщо у Львові таки вдасться відкрити Міжнародний аеропорт імені Данила Галицького, то це буде новою ціллю для російських військ. Тому для захисту такого об’єкта потрібні додаткові потужні системи ППО. Про це 8 червня в ефірі національного телемарафону сказав речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат, пише Львівський портал.

«Питання аеродромів є важливе. Зрозуміло, що хочеться мати повітряне сполучення, зокрема з нашими партнерами, але треба його (аеропорт у Львові, – ред.) чимось захищати. Зрозуміло, що систем Patriot, які можуть захистити від балістики, систем IRIS-T, NASAMS немає в достатній кількості в державі, а захищати нам є що», – розповів він і зауважив, що Україні насамперед потрібно прикривати об’єкти критичної інфраструктури, гідротехнічні споруди.

Юрій Ігнат відзначив, що в Україні наразі функціонують виключно військові аеродроми, і десятки з них є постійною ціллю для ворога. Зокрема, нещодавно рашисти били по аеродромах у Кропивницькому та Старокостянтинівці. Відтак якщо у Львові таки відновить роботу аеропорт, то росіяни неодмінно захочуть вдарити і по ньому.

«Треба розуміти, яка є безпека чи небезпека в країні. Скажіть, як давно по Львову прилітали “Шахеди” чи крилаті ракети? Або по Тернополю чи по Хмельницькому? Я думаю, тут відповідь у цьому. Якщо противник буде розуміти, що в Україні є аеродром, який функціонує, він буде вбачати в ньому потенційну ціль, що може доставляти західне озброєння», – підкреслив речник Повітряних Сил.

Нагадаємо, напередодні голова Львівської ОВА Максим Козицький заявив про можливість відновлення роботи аеропорту у Львові як гуманітарного коридору. За його словами, цей процес міг би координувати Євросоюз.

Ще восени минулого року Мінінфраструктури розглядало саме Міжнародний аеропорт імені Данила Галицького у Львові як перший в Україні, що може відновити свою роботу при наявності гарантій безпеки.

Як відомо, після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року повітряний простір над Україною терміново закрили. Жоден цивільний аеропорт не працює дотепер.