Що відбувається з ринком «Добробут» і на чиєму боці місто? Розповідає заступник міського голови

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Заступник міського голови Львова Любомир Зубач зазначив, що станом на сьогодні ринок «Добробут» закритий, а тамтешніх підприємців «власники» попросили звільнити територію. Натомість позиція міста при цьому залишається незмінною: до завершення судових процесів та воєнного стану підприємців ринку не можна позбавляти можливості працювати.

Колись давно на початках тут, у центрі Львова, мав бути готель – а вийшов ринок, що обріс по колу МАФами + відбулося захоплення міської території у вигляді прилеглих вулиць.

Юридичний бік справи.

Свого часу у 90-ті відбулася відверта афера. Місто банально «викинули» зі складу спільного підприємства, яке мало будувати готель. А далі був влаштований ринок, бенефіціари якого завжди прикривалися малими підприємцями. А не так давно в незаконний спосіб було оформлено право власності на неіснуючі споруди та кадастровий номер на ділянку під ринком. Судова тяганина триває.

А тепер про день нинішній.

Станом на сьогодні ринок закритий. За досить короткий час підприємців попросили звільнити територію. Хто? Ті, хто називає себе власниками ринку. Не місто.

Чи я дуже здивований такою ситуацією? Зовсім ні.

Коли ми звільняли від загорож міську пішохідну вулицю біля Добробуту, я благав підприємців не піддаватися на провокації. І говорив, що не в міській раді їм треба шукати опонентів. Та попереджав, що врешті-решт третя сторона їх використає і «викине». На жаль, тепер вони у цьому переконалися.

На чиєму боці місто?

Місто завжди було на стороні закону та людей. І цього разу теж. Наша позиція завжди полягала в тому, що до завершення судових процесів, і як мінімум – до кінця воєнного стану, підприємців ринку не можна позбавляти можливості працювати. Це по-перше.

По-друге. Хто би зараз не зайшов працювати на цю територію, повинен розуміти, що місто буде продовжувати всі юридичні процеси, щоб повернути землю в комунальну власність та скасувати незаконне право власності. Тому варто задуматися, чи доречно купляти «кота в мішку».

По-третє. Жодних погоджень на будь-які містобудівні перетворення (добудови, надбудови і т.п.) міська рада надавати наразі не планує.

І наостанок. Закликаємо всі сторони зробити все можливе, щоби зберегти максимальну кількість робочих місць. У тому чи іншому форматі. Міська рада готова до комунікації задля вирішення цього ключового питання.