Неділя, 25 Лютого

Що таке «громадське місце» і де потрібно носити маску: Кабмін роз’яснив поняття

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністерство охорони здоров’я України роз’яснило людям поняття «громадське місце», де обов’язково потрібно носити захисні маски чи респіратори відповідно до останніх вимог карантину.

Роз’яснення на сайті уряду опублікували 13 квітня.

Громадське місце – це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Крім того, громадськими місцями, за версією МОЗ, є:

  • ліфти і таксофони
  • приміщення та території медичних і навчальних закладів
  • дитмайданчики
  • приміщення і території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів
  • під’їзди житлових будинків
  • пасажирський транспорт загального користування
  • приміщення закладів харчування
  • приміщення культурних об’єктів
  • приміщення органів державної влади, органів місцевого самоврядування та державних установ
  • зупинки громадського транспорту÷

Також МОЗ зауважує, що опосередковано поняття громадського місця визначено у 178 статті Кодексу про адмінправопорушення: це вулиці, закриті спортивні споруди, сквери, парки, всі види громадського транспорту, включно з транспортом міжнародного сполучення.

Зазначимо, що постанову з вимогою носити захисні маски чи респіратори в громадських місцях Кабмін ухвалив ще 2 квітня, проте відразу не пояснив, що мається на увазі під «громадськими місцями». На цю проблему звернули увагу, зокрема, у Харківській правозахисній групі: оскільки термін може трактуватися широко, людина може не знати, де саме вона порушує правила карантину.

Як пише Zaxid.net, щоб уникнути штрафу за це (мінімально – 17 тисяч гривень), у Львові міська рада порадила мешканцям взагалі не виходити з дому без маски. Те саме рекомендують робити і у МОЗ.

«Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Так, у Києві до громадських місць віднесли також зупинки громадського транспорту і церкви та 50-метрову зону навколо них, заклади торгівлі, зокрема торгові ряди і ринки, кінотеатри і прилеглу до них територію. Тому ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки в будь-який момент можна опинитися на території, яка підпадає під визначення “громадське місце”», – йдеться на сайті уряду.

Нагадаємо, що карантин в Україні триватиме, як мінімум, до 24 квітня включно. За словами Дениса Шмигаля, послаблювати його почнуть не раніше травня – за умови позитивної динаміки захворювання на коронавірус.