Понеділок, 15 Квітня

Що робити на випадок тривалої відсутності електроенергії? Перелік необхідного

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

ЕП зібрала головне, що було в попередніх текстах про перебої в постачанні електрики, а також додає нові рекомендації, виходячи з останніх подій.

Ця інформація може бути корисною в тому числі в контексті віялових відключень, які почалися в окремих містах та селах.

Повністю убезпечити себе від терористичних атак ворога неможливо, але зробити мінімальні запаси на випадок відсутності газу, електроенергії та централізованого опалення можливо.

Ось що пропонує аналітик ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля” Андрій Андрусевич.

По-перше, він радить купити мінімум десять пачок сухого спирту, за поточними цінами – це 300-400 грн. Це паливо у звичайних умовах використовується для швидкого розпалювання багать, камінів та мангалів.

У сучасних українських реаліях сухий спирт може бути засобом підігріву та швидкого приготування їжі. Він легко запалюється сірником і горить без диму та запаху.

По-друге, щоб не сидіти в темряві, можна придбати великий ліхтар з потужним акумулятором. Коштує він близько 800 грн, а його заряду вистачить на шість-вісім годин. Також варто запастися сірниками та свічками.

По-третє, варто придбати портативну газову плиту за 1 тис грн та газові балони по 100 грн. “На одному балоні можна двічі на день приготувати їжу”, – переконує Андрусевич.

Опалювати одну кімнату у квартирі допоможе біокамін на етанолі, який коштує близько 10 тис грн. Також необхідно подбати про резервуари для зберігання води, зокрема технічної, на кілька відер”, – додає він.

Ці поради допоможуть у разі відсутності світла, газу та опалення протягом короткого часу, тому залишається сподіватися на героїзм українських енергетиків та швидке відновлення комунікацій.

На восьмому місяці війни вже нікому не треба пояснювати, що необхідно завжди тримати поруч “тривожну валізу” з документами, грошима та предметами першої необхідності для переходу в укриття.

Також слід мати мінімальні запаси води, їжі, ліків, батарейок, ліхтариків, свічок та сірників. Треба обов’язково зарядити телефони та павербанки, мати ковдри і теплий одяг.