Що буде з власністю собору УПЦ МП у Львові — пояснення Львівської ОВА

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Релігійна громада Православної Церкви України, яка ухвалила рішення про перехід Георгіївського кафедрального собору з юрисдикції УПЦ МП, збереже майно у своїй власності.

Про це в коментарі сайту LVIV.MEDIA повідомив Василь Дорош, начальник відділу релігій та національностей Львівської обласної державної військової адміністрації.

Як пояснив Дорош, усі питання переходу з однієї юрисдикції до іншої вирішується результатом проведення парафіяльних зборів. У середу, 5 квітня, громада Георгіївського кафедрального собору провела збори і шляхом голосування ухвалила рішення змінити юрисдикцію, результатом зборів був протокол, пізніше був зібраний пакет документів і звернення до Львівської ОВА.

«Будівлю, майно громада не передасть якимось фізичним особам. Це власність громади. Відповідно, якщо одна громада змінює юрисдикцію, воно в її власності залишається. Тобто кожна громада, яка хоче змінити свою конфесійну приналежність, може це зробити тільки шляхом голосування своєї громади», — зазначив Дорош.