Ще одна церква офіційно визнала Православну Церкву України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Кіпрська церква визнала Православну церкву України – її керівник архієпископ Кіпру Хризостом ІІ 24 жовтня пом’янув предстоятеля Православної церкви України Епіфанія під час літургії при рукоположенні нового єпископа Арсінойського Панкратія.

Про це повідомляють грецькі ЗМІ з посиланням на літургію, яка відбулась вранці 24 жовтня. Цю інформацію ВВС News Україна підтвердили у Константинополі.

Поминання предстоятелем церкви керівника іншої автокефальної церкви у православному світі означає її визнання.

Церква Кіпру стала четвертою після Грецької церкви та Олександрійського і Константинопольського патріархатів, які визнали ПЦУ.

Митрополит Епіфаній розповів журналістам, що про несподіване рішення церкви Кіпру дізнався зі ЗМІ, але чекали на нього з березня. Хоча священний синод церкви Кіпру рішення про визнання не ухвалював, предстоятелі церков мають право поминати на літургії і таким чином визнавати інші церкви.

Предстоятелю церкви Кіпру під час літургії співслужили інші єпископи. Пізніше Хризостом ІІ пояснив, що мусив нарешті ухвалити рішення, а якщо хтось з членів синоду захоче обговорити його, то він до цього готовий.

Але спочатку надішле листа Вселенському патріарху й отримає його відповідь. Керівник церкви сказав, що його рішення укріпить Православ’я та церкву Кіпру.

Церква Кіпру є однією з найдревніших помісних православних церков – вона стала автокефальною ще в V столітті.

Кіпрська церква ще навесні 2019 року розглядала українське питання, проте остаточне рішення відклала “на потім”. Кілька членів синоду, які мають хороші стосунки з РПЦ, не підтримували визнання ПЦУ.

Чотири митрополити церкви Кіпру вже заявили про незгоду з рішенням предстоятеля. Синод церкви Кіпру складається з 18 єпископів.

У першій хвилі визнання ПЦУ, окрім Кіпрської, як вказували у Константинополі, може бути Румунська православна церква, яка має добрі стосунки з Вселенським патріархатом.

Нагадаємо, Православну церкву України створили 15 грудня 2018 року на Об’єднавчому соборі у Києві. 6 січня 2019 року її предстоятель митрополит Епіфаній отримав томос про автокефалію від Вселенського патріарха.

Загалом у світі є 15 помісних православних церков світу, і їхніх предстоятелів поминають у чіткій послідовності – диптиху. Першим іде Вселенський патріархат, церква Кіпру десята, а ПЦУ – остання.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР