Понеділок, 15 Квітня

Сергія Тігіпка розглядали на чолі уряду замість Гончарука

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент України Володимир Зеленський розглядає кандидатуру Сергія Тігіпка як можливого наступного прем’єр-міністра. Про це повідомляє Kyiv Post з посиланням на власні джерела у вівторок 25 лютого.

«Три джерела в українському уряді повідомили Kyiv Post, що президент Володимир Зеленский розглядає у якості прем’єр-міністра досвідченого політика Сергія Тігіпка», – зазначається у повідомленні.

У виданні також додали, що прес-секретарка глави держави Юлія Мендель не відповіла на запит про відгуки. Також видання звернулося в прес-службу компанії Тігіпко ТАС за коментарями, але відповіді не отримало.

Високопоставлені джерела “Української Правди” в Кабміні зазначили, що кандидатуру Тігіпка обговорюють і як альтернативу до чинного прем’єра. Однак, станом на сьогодні, в ОПУ ще не прийняли рішення змінити Гончарука.

Проте, як повідомили джерела близькі до переговорів видання Mind, кандидатура Тигіпко дійсно розглядалася, але переговори поки що виявилися безрезультатними.

Жодного офіційного підтвердження цієї інформації немає.

Варто відзначити, що раніше в інтерв’ю НВ Тігіпко заявляв, що в політику повертатися не планує. “Для мене походи у владу — це як в армію сходити. Я відслужив своє, тому вже нікуди не піду”, — сказав він.

Нагадаємо, протягом 2002-2004 років Тігіпко очолював Нацбанк України. Тричі був народним депутатом. У 2010-2012 роках був віцепрем’єр-міністром з питань соціальної політики в уряді Миколи Азарова. Також був заступником голови Партії регіонів. Кандидат економічних наук.

2010 року Тігіпко балотувався у президенти України (тоді переміг Янукович). На виборах йому допомагав Дмитро Разумков, який нині очолює Верховну Раду. Тігіпко дружить із родиною Разумкових. 1997 року саме Разумков-старший рекомендував молодого банкіра Тігіпка на посаду віцепремʼєр-міністра з економічних питань в уряд Павла Лазаренка.

Тігіпку належить низка компаній, зокрема “Таскомбанк” та Universal Bank (філією якого є Monobank). Статки Тігіпка оцінюють у понад 400 мільйонів доларів.